Špeciálnych mestských nabíjačiek Tesla sa máme dočkať aj na Slovensku

1

Objavili sa ďalšie neoficiálne správy, ktoré súvisia s aktivitami spoločnosti Tesla na Slovensku. Tie sa týkajú aj špeciálnych mestských nabíjačiek Urban Supercharger / „CityCharger“, ktoré by boli v rámci SR novinkou. Tesla tak chce pomôcť tým, ktorí nemajú možnosť domáceho či firemného nabíjania.

Tesla v septembri 2017 oznámila, že začne budovať svoje rýchlonabíjacie stanice aj v rámci miest. Ich cieľovou skupinou sú pritom obyvatelia, ktorí nemôžu nabíjať elektromobily doma či na pracovisku.

Neskôr začala s „mestskou“ výstavbou špeciálneho druhu nabíjacích staníc „Urban Supercharger“. Tie majú kompaktnejšie rozmery ako bežne bežné rýchlonabíjačky Supercharger. A rozdielny je aj ich výkon – 72 kW (výkon dostupný pre každé nabíjané vozidlo).

Dočkať sa máme aj v SR

A zdá sa, že týchto nabíjacích staníc sa dočkáme aj na Slovensku. Spoluzakladateľ slovenského Tesla Clubu Stanislav Kurek totiž prostredníctvom fóra informoval, že k nám prídu aj „CityChargers“ s výkonom 75 kW. Pravdepodobne ide o spomínaný Urban Supercharger alebo jeho aktualizovanú verziu. Naznačil pritom, že jeden z nich bude zriadený v Prešove.

Taktiež uviedol, že v hre je stále ultrarýchla nabíjacia stanica Supercharger v Trenčíne, ktorú Tesla nateraz stopla. A po Trenčíne by mohol prísť na rad aj juh SR, pričom Stanislav Kurek spomenul Lučenec. A dodal, že v pláne je tiež rozširovanie nabíjacích miest v rámci existujúcich staníc či ich upgrade na „V4“.

Aktuálne pritom máme v SR len verzie V2 s výkonom do 150 kW. „V3“ s výkonom 250 kW sa aktuálne buduje v Košiciach (OC Optima), kde budú 4 nabíjacie stojany, ktoré sa neskôr rozšíria o ďalšie 4. Má ísť o štandard pre náš región, ktorý bol stanovený na základe počtu elektromobilov Tesla v regióne.

Spomínaná nabíjacia stanica Tesla Superchager „V4“, ktorá doteraz nebola oficiálne oznámená a potvrdená, by samozrejme mala poskytnúť vyšší výkon ako 250 kW. Teoreticky je tiež možné, že pôjde „len“ o upgradovanú verziu 3. Čo sa týka jej možného výkonu, prezident automobilovej divízie spoločnosti Tesla, Jerome Guillen, nedávno naznačil nabíjacie stanice s výkonom 350 kW.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla v SR: Predajňa v BA, servis v ZA, Supercharger V3 v KE, V4 na ceste? Náznaky z Tesla Clubu
Tesla chystá nabíjačky pre Európanov, ktorí nemôžu nabíjať doma alebo v práci
Chystá Tesla nabíjací systém, ktorý spraví z 350 kW nabíjačiek „detské hračky“?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Áno, tento článok je presne aj o mne („Tesla tak chce pomôcť tým, ktorí nemajú možnosť domáceho či firemného nabíjania“).
    Bývam v paneláku, garáž nemám.
    A nabíjať v práci? Ha ha ha!

Pridajte komentár