Škoda poodhalila interiér svojho elektrického SUV Enyaq iV

0

Automobilka Škoda predstaví sériovú verziu svojho prvého elektrického SUV Škoda Enayq iV 1. septembra. Ešte predtým nám prezradila jeho základné špecifikácie, ukázala exteriér maskovaných prototypov a aktuálne poodhalila aj zaujímavý interiér.

Škoda vo svoje tlačovej správe, ktorá sa venuje interiéru, uvádza, že ten je inšpirovaný „svetmi moderného bývania“. Tie budú náhradou tradičných stupňov výbavy, pričom sa budú vyznačovať použitím prírodných, „ekologicky“ spracovaných a recyklovaných materiálov.

Norbert Weber, vedúci oddelenia interiérového dizajnu a „Color & Trim“ značky Škoda, v súvislosti s interiérom modelu Enyaq iV uviedol, že koncepcia elektromobilu na báze špeciálnej platformy MEB umožnila iné riešenia v rámci vnútorného priestoru.

Vozidlo nemá stredový tunel, vďaka čomu mohli návrhári rozdeliť palubnú dosku na viacero úrovní. Pod stredovým panelom pritom nájdeme dodatočný odkladací priestor. Absencii stredového tunelu sa určite poteší aj pasažier sediaci na zadnom strednom sedadla, pretože vo vozidle nájde oveľa viac miesta na nohy.

Aj pokročilý HUD a eko-materiály

V interiéri elektromobilu Škoda Enyaq nájdeme okrem iného aj 13″ dotykový displej a head-up displej s rozšírenou realitou. Poťahy sedačiek sa skladajú z nespracovanej vlny (40 %) a polyesteru vyrobeného z recyklovaných PET fliaš (60 %). V prípade kože sa pri jej spracovaní namiesto chemikálií z časti používa extrakt z listov olivovníka.

Interiér má byť vo všeobecnosti priestorovo veľkorysý a vzdušný, s charakterom „lounge-feeling“. V prípade modelu Škoda Enyaq iV použije česká automobilka nový prístup k individualizácii interiéru. Ten nahradí tradičné výbavové stupne, pričom sľubuje, že jeho konfigurovanie bude jednoduché a zároveň veľmi individualizovateľné.

Rozmery 4 685 x 1 877 x 1 618 mm a rázvor 2 765 mm odhaľujú, že Škoda Enyaq iV je máličko menšia ako obľúbený model Kodiaq. Menší je aj objem batožinového priestoru – 585 l. Nepochybujeme však o tom, že tento elektromobil z hľadiska vnútorného priestoru uspokojí potreby väčšiny zákazníkov. A to aj vďaka novej koncepcii vozidla.

Zdroj: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda zverejnila podrobné informácie o elektrickom SUV Enyaq!
Škoda zverejnila české ceny plug-in hybridných verzií modelu Octavia
Škoda prezradila ďalšie informácie o nabíjačke so „zotrvačníkovou“ batériou

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár