Škoda na Slovensku spustila predaj domácich nabíjačiek. A to nie je všetko

0

Spoločnosť Škoda Auto Slovensko spustila predaj domácich nabíjacích staníc typu wallbox (Škoda iV Charger), a to v 3 variantoch. S príchodom elektromobilu Škoda Enyaq sa zas zákazníci dočkajú univerzálnej európskej nabíjacej karty MyŠKODA Powerpass. A v rámci slovenských showroomov predajcov značky Škoda môžeme očakávať nabíjacie stanice, aj s inovatívnou technológiou Kinetic Power Booster.

Po prvých plug-in hybridoch ŠKODA SUPERB iV, OCTAVIA iV a elektromobiloch ŠKODA CITIGOe iV a ENYAQ iV sa do predaja na Slovensku dostali už aj domáce nabíjacie stanice (tzv. wallboxy) značky Škoda. Tie sú dostupné v troch variantoch, ktoré ponúkajú výkon 11 kW a dajú sa kúpiť v sieti autorizovaných predajcov Škody.

Zároveň sa pripravuje riešenie MyŠKODA Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať vozidlá do zásuvky kdekoľvek v Európe v rámci 143 000 zahrnutých nabíjacích staníc, a to s jednou čipovou kartou (súhrnná platba bude prebiehať raz mesačne). Táto celoeurópska karta bude na Slovensku dostupná s príchodom modelu ŠKODA ENYAQ iV.

3 typy wallboxov

Značka ŠKODA ponúka tri typy technických riešení. Základný wallbox ŠKODA iV Charger (556 eur s DPH) nedisponuje inteligentnými funkciami a prepojením s mobilnou aplikáciou.

ŠKODA iV Charger Connect (795 eur s DPH) má navyše modul pre autorizáciu čipovou kartou (RFID), takže môže slúžiť viacerým používateľom. “Hodí sa napríklad pre spoločné podzemné garáže, kde toto riešenie zabráni neoprávnenému nabíjaniu,” uvádza Lenka Kalafut Lendacká, PR manažérka ŠKODA AUTO Slovensko.

Najprepracovanejší wallbox ŠKODA iV Charger Connect+ (1 074 eur s DPH) do svojej technickej výbavy pridáva ešte LTE modul a certifikovaný elektromer. “Takýto wallbox môže zdieľať viacero používateľov, dáta o nabíjaní sa odosielajú do aplikácie a užívatelia aj prevádzkovateľ presne vidia, kto spotreboval koľko elektriny,” vysvetľuje Lenka Kalafut Lendacká. Toto riešenie je vhodné napríklad pre firmy, kde zamestnanec využíva služobné auto, ktoré nabíja doma. Údaje z certifikovaného wallboxu, ktorý mu firma nechá nainštalovať, môžete využiť na následnú kompenzáciu za energiu spotrebovanú služobným autom.

Všetky tri typy wallboxov disponujú 7,5-metrovým nabíjacím káblom. Objednať sa dajú u ktoréhokoľvek autorizovaného predajcu značky ŠKODA na Slovensku. Servis vie pritom pomôcť aj so zabezpečením inštalácie a kontrolou elektrickej infraštruktúry pred samotnou kúpou wallboxu.

Inovatívne nabíjačky u predajcov Škoda

ŠKODA počíta aj s vlastnými stanicami v sieti predajcov, ktoré sa postupne budujú. V blízkej budúcnosti by sa to malo týkať aj Slovenska. Pôjde o 11 a 22 kW AC nabíjačky podporované energiou z recyklovaných batérií alebo  výkonnejšie inovatívne riešenie na báze zotrvačníkových batérií Kinetic Power Booster.

Zdroj: tlačová správa (Škoda)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Za prvé Škody Enyaq iV z „First Edition“ si poriadne priplatíme | Ceny v SR
Škoda chce nový malý elektromobil. Rozhodne sa onedlho
Škoda prezradila ďalšie informácie o nabíjačke so „zotrvačníkovou“ batériou

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pridajte komentár