Pininfarina predstaví adepta na titul najrýchlejší elektromobil sveta. Má 1 900 koní

0

Už čoskoro sa dočkáme oficiálneho prestavenia elektrického hyperšportu Pininfarina Battista. Ten ponúkne extrémne parametre, vďaka ktorým zabojuje o titul najrýchlejšieho sériovo vyrábaného auta. Tesla Roadster 2 nemá nič isté.

Elektromobil Pininfarina Battista je dielom slávneho talianskeho dizajnérskeho štúdia Pininfarina a novozaloženej automobilky Automobili Pininfarina so sídlom v nemeckom Mníchove. Obe spoločnosti sú pritom vo vlastníctve indického konglomerátu Mahindra. A tým jeho „multikulturalizmus“ nekončí.

Spoločnosť Automobili Pininfarina plánuje vyrábať rad ultra-výkonných bezemisných vozidiel. Založená bola začiatkom tohto roka, pričom jej cieľom je priniesť na trh „krásne technicky pokročilé udržateľné luxusné elektromobily„.

Špecifikácie modelu už poznáme

Pininfarina nám postupne odkrýva dizajn modelu Battista, pričom úplného odhalenia sa dočkáme na marcovom autosalóne v Ženeve. Avšak mnohé technické špecifikácie vozidla už poznáme. A tie stoja za to.

Veď automobilka spomína výkon 1 900 konských síl (1 417 kW) a krútiaci moment 2 300 Nm. Ten produkujú až 4 elektromotory, vďaka ktorým Pininfarina Battista dosiahne maximálnu rýchlosť cez 400 km/h a zrýchli z 0 na 100 km/h pod 2 s a z 0 na 300 km/h pod 12 s. Tzn,. že tento elektromobil bude rýchlejší ako mnohé monoposty Formuly 1. Ponúkne pritom dojazd okolo 500 km.

…aj odhadovanú cenu

Pininfarina už stihla zverejniť aj odhadovanú cenu. Tá sa má pohybovať v rozmedzí 2 až 2,5 mil. $, tzn. cca 1,8 až 2,2 mil. €. Vyrobených bude pritom len 150 kusov, ktoré poputujú do Európy (50 ks), USA (50 ks) a na Blízky východ a do Ázie (50 ks).

Elektrický pohon od Rimac

Ak sú vám extrémne parametre modelu Pininfarina Battista povedomé, tak vedzte, že o pohonné ústrojenstvo sa postarala chorvátska spoločnosť Rimac. Tieto parametre pritom naznačujú, že „pod kapotou“ Pininfariny nájdeme rovnakú alebo veľmi podobnú techniku ako v modeli Rimac C_Two. A to nie žiadnym prekvapením, keďže spoločnosti Automobili Pininfarina a Rimac nadviazali „multi-miliónové obchodné partnerstvo“.

Budeme tak zvedaví, či sa modelu Pininfarina Battista podarí pokoriť napríklad Teslu Roadster 2 v boji nielen o najrýchlejší elektromobil, ale aj o celkovo najrýchlejší sériovo vyrábaný automobil na svete. Záležať bude zrejme od sľubovaného balíka výbavy „Tesla SpaceX package„, ale aj od ďalšej konkurencie.

Zdroje: Pininfarina (vrátane titulnej fotografie), Autoweek

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster 2 dokáže vzlietnuť, tvrdí Elon Musk
Prekrásny elektrický superšport Audi PB18 e-tron pôjde do výroby
Hrôzostrašná nehoda Richarda Hammonda ovplyvnila “dizajn” elektromobilu Rimac C_Two

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár