Hrôzostrašná nehoda Richarda Hammonda ovplyvnila „dizajn“ elektromobilu Rimac C_Two

0

Minulý rok sme boli svedkami hrôzostrašnej havárie motoristickej celebrity Richarda Hammonda na hyperšportovom elektromobile Rimac Concept One. Ten pri havárií zhorel na nepoznanie. Nový model chorvátskej automobilky Rimac C_Two sa nechal touto nehodou inšpirovať a prináša zaujímavú „fičúru“.

Extrémny športový elektromobil Rimac C_Two prináša okrem neuveriteľných špecifikácií aj na prvý pohľad vkusný doplnok, ktorý môže zohrať v prípade nehody dôležitú rolu. Jedná sa totiž o hasiaci prístroj v dizajnovom prevedení. Štýlový „hasičák“ s logom Rimac je osadený do karbónového držiaku a opásaný hnedým koženým remeňom.

rimac c_two hasiaci pristroj

Zdroj: Rimac

Na ňom sa nachádza nápis „In case of hill climb extinguish fire“ (pre prípad pretekov do vrchu na zahasenie ohňa). Ten je reakciou výrobcu na hrôzostrašnú nehodu Richarda Hammonda (ex Top Gear, The Grand Tour). Richard vtedy vyletel vo vysokej rýchlosti z trate v rámci pretekov do vrchu Bergrennen Hemberg. A to na superšportovom elektromobile Rimac Concept One, ktorý pri nehode zhorel na nepoznanie. Hviezde motoristických relácií sa našťastie nič vážne nestalo.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nový elektromobil od Rimac je najrýchlejším autom sveta. Pokorí aj Teslu Roadster
Japonci vyvinuli hyper-elektromobil, ktorý sa vyrovná Tesle Roadster 2. Avšak…
Nové detailné fotografie a farby Tesly Roadster 2, plus video z testovania akcelerácie

Pre Richarda je to pocta

A ako na tento hasiaci prístroj zareagoval samotný Richard Hammond? Samozrejme s patričnou dávkou humoru.

„Som potešený. Vždy som túžil mať vplyv na dizajn vozidiel. A teraz mám,“ povedal Hammond.

Zdroj: Drivetribe

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár