Tesla Roadster 2 dokáže vzlietnuť, tvrdí Elon Musk

0

Elon Musk v minulosti už viackrát naznačil, že pripravovaná Tesla Roadster 2 by mohla byť schopná vzlietnuť. A aktuálne podporil tieto tvrdenia ďalším tweetom.

Pár dní po predstavení funkčného prototypu Tesla Roadster 2. generácie, Elon Musk napísal, že novinka bude dostupná aj so špeciálnym balíkom výbavy. Ten mal podľa jeho slov, vďaka použitiu raketových technológií, umožniť elektromobilu krátky vzlet. Či sa tak stane má byť len otázkou bezpečnosti, dodal.

Raketové motory od SpaceX

Neskôr potvrdil dostupnosť upgrade balíka s názvom “SpaceX option package”. Jeho súčasťou má byť aj 10 malých raketových motorov od SpaceX. Tie sa majú postarať o lepšie zrýchlenie, brzdenie, zatáčanie a vyššiu maximálnu rýchlosť. A opäť spomenul možnosť vzlietnutia.

V rámci tejto komunikácie taktiež naznačil, že Tesla Roadster 2 by mohla byť konkrétne vybavená adaptabilnými motormi na studený plyn, ktoré používa v rámci 2. stupňa raketa Falcon 9. Tie by mali byť doplnené o elektrické čerpadlo na dopĺňanie vzduchu do špeciálnej kompozitnej tlakovej nádoby COPV. Vďaka tomu má mať Tesla Roadster 2 permanentne dostupný maximálny výkon pohonnej jednotky.

Aktuálne v tejto súvislosti uverejnil nasledujúci tweet:

„Nový Roadster skutočne dokáže niečo takéto“, píše Elon Musk a pripája veľavravné „GIF-ko“. A pokračuje: „Použijeme systém od SpaceX, ktorý zahŕňa motor na studený plyn, ktorý bude uložený v kompozitnej tlakovej nádobe. Tá bude osadená namiesto zadného radu sedadiel. Tým v podstate zopakoval svoj starší tweet.

Tento systém podľa neho dokáže taktiež zabezpečiť akceleráciu vozidla na úrovni limitov ľudského organizmu. Zrýchlenie na 1/4 míle (cca 400 m) pod 8 sekúnd, tak nemá byť žiadnym problémom.

Na krátko legálne

Jeden z účastníkov komunikácie na sieti Twitter sa spýtal Muska, či to bude legálne napríklad na ulici. A ten sa prezentoval zaujímavou odpoveďou: „Nemyslím si, že zákon predvídal, že môže nastať takáto situácia. Takže na chvíľu pravdepodobne áno.“ 

Čo bezpečnosť?

Ak by bola Tesla Roadster 2 naozaj schopná vzletu, Tesla bude musieť samozrejme dbať na bezpečnostné hľadisko. Je tak možné, že režimu „vzletu“ sa budú týkať rôzne obmedzenia. Môže sa tak jednať napríklad o krátky, pomalý a kontrolovaný vertikálny vzlet do výšky niekoľkých desiatok centimetrov. Nuž, nechajme sa prekvapiť. 🙂

Zdroj: Tweeter/Elon Musk cez Insideevs, titulná fotografia: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster dá vodičovi schopnosti Ironmana. Vďaka rozšírenej realite
Tesla Roadster 2 vyrážala pasažierom počas akcelerácie dych | Oficiálny zostrih
Tesla Roadster 2 vs. Bugatti Chiron: Dôkaz budúcej dominancie elektromobilov?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár