Elektrický Hyundai Kona môže mať problém s batériou. Môže sa týkať 77 000 ks

2

Z Južnej Kórey žiaľ neprichádza moc dobrá správa pre väčšinu majiteľov elektromobilov Hyundai Kona Electric. Z preventívnych dôvodov, kvôli možným problémom s batériami od LG Chem, sa chystá veľká zvolávacia akcia. A týka sa aj Európy.

Automobilka Hyundai minulý týždeň oznámila dobrovoľný zvolávací plán, ktorý sa týka viac ako 25 000 vozidiel Hyundai Kona Electric na domácom trhu. Dnes informovala, že je vo finálnom štádiu podania oznámenia o dobrovoľnej zvolávacej akcii aj v rámci USA, píše Reuters.

Tlačová agentúra Yonhap pritom informuje, že v rámci Európy má byť zvolaných vyše 37 000 vozidiel. Celkovo sa má „zvolávačka“ týkať okolo 77 000 áut Hyundai Kona Electric. Podľa Yonhap má ísť o vozidlá vyrobené v období od septembra 2017 do marca 2020.

Možné problémy sa točia okolo batérie

Juhokórejské ministerstvo dopravy minulý týždeň uviedlo, že dôvodom tamojšej zvolávacej akcie môže byť nesprávna výroba batériových článkov, kvôli čomu existuje riziko požiaru. Bloomberg v tejto súvislosti píše, že podľa kórejských úradov môže byť problémom poškodený batériový separátor. Tieto články dodáva jeden z najväčších výrobcov batériových článkov pre elektromobily, spoločnosť LG Chem.

Zvolávacia akcia zrejme súvisí s niekoľkými požiarmi tohto modelu, ktorého sa vyrobilo viac ako 100 000 ks. Ich presná príčina nie je podľa LG Chem doteraz známa. Výrobca batérií dodal, že v spolupráci s automobilkou Hyundai boli vykonané experimenty, ktoré neviedli k požiaru. Takže odmieta, že príčinou môžu byť jej chybné batériové články.

Vozidlá zvolané v rámci kórejského trhu dostanú softvérový upgrade, ktorý sa zrejme bude týkať batériového manažmentu. Po inšpekcii môže dôjsť u vybraných vozidiel v prípade potreby aj k výmene batérie.

Veríme, že sa ukáže, že nejde o žiadny závažný problém a na elimináciu možného rizika postačí softvérový upgrade.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyundai má novú značku pre elektromobily – IONIQ. Chystá 3 nové modely
Unikli špecifikácie Hyundaiu 45 EV: Dojazd cez 500 km či extrémne nabíjanie
Hyundai a Uber predstavili elektrický lietajúci „taxík“ pre mestskú mobilitu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Ale prosím ťa Anonym, to si naozaj myslíš, že je problém zrecyklovať týchto par tisíc batérií, alebo sa len snažíš vypustiť nejakú babkovsku kačicu?

Pridajte komentár