Citroën predstavil svoj prvý plug-in hybrid. Je ním SUV „C5 Aircross Hybrid“

0

Parížska automobilka predstavila svoj prvý plug-in hybridný model Citroën C5 Aircross Hybrid v koncepčnej verzii. Rovnaké parametre sa pritom očakávajú aj v produkčnom modeli.

Citroën C5 Aircross Hybrid sa nám ukáže v svetovej premiére na blížiacom sa autosalóne v Paríži. Jedná sa o SUV nižšej strednej triedy s rozmermi 4 500 mm x 1840 mm x 1670 mm (d/š/v) a rázvorom 2 730 mm. Bežná verzia pritom vychádza z minuloročného auta roku, Peugeot 3008.

Slušný výkon

O pohon plug-in hybridného SUV sa bude starať prepĺňaný benzínový 4-valec 1.6 PureTech s výkonom 132 kW a elektromotor o výkone 80 kW. Len samotný elektrický motor pritom vyprodukuje krútiaci moment 337 Nm. O prenášanie systémového výkonu 165 kW na vozovku sa postará 8 st. automatická prevodovka e-EAT8. Sklamaním je ale pohon prednej nápravy, nakoľko kombinácia 2 dvoch motorov je ako stvorená na pohon 4×4.

50 km na elektrinu

O dopovanie elektromotora sa bude starať 13,2 kWh Li-Ion batéria. Tá umožní čisto elektrický dojazd 50 km, a to podľa cyklu NEDC. Na elektrinu bude pritom možné jazdiť až rýchlosťou 135 km/h. Teoretická spotreba má dosiahnuť hodnotu 2 l na 100 km, pri emisiách CO2 50 g na 1 km

Nabíjanie

Pomocou bežnej zásuvky sa má batéria vozidla nabiť za 4 až 8 hodín. Na 32A wallboxe to potrvá cca 2 hodiny. Európska verzia bude obsahovať nabíjací konektor Type 2.

Citroën C5 Aircross Hybrid sa bude vyrábať vo Francúzsku. Na európskom trhu sa ho dočkáme začiatkom roka 2020. Stane sa tak jedným z prvých elektrifikovaných vozidiel na ceste k ambicióznym cieľom značky v oblasti elektromobility.

Citroën chce ponúkať do roku 2025 elektrifikovaný variant ku každému svojmu modelu. Do roku 2023 sa to má týkať 80 % jeho portfólia.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Peugeot, Citroën, Opel a DS chystajú množstvo elektrických a hybridných áut
Nové plug-in hybridné BMW X5 má podstatne vyšší elektrický dojazd aj výkon
Nové BMW 3 a X3 dostanú plug-in hybridný pohon novej generácie. Čo prinesie?

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Citroën

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár