Tesla je 7 rokov pred konkurenciou, hovorí bývalý šéf Audi

0

Pracoval 22 rokov v automobilke Audi, kde viedol výrobný program vozidiel Audi A4, A5 a Q5. Z Audi odišiel, aby mohol prijať novú výzvu v spoločnosti Tesla Motors. Reč je o Petrovi Hochholdingerovi, ktorého nedávno angažovala Tesla na post viceprezidenta výroby. Ten sa nedávno pre časopis Manufacturing Leadership Journal vyjadril, že automobily značky Tesla, sú z hľadiska vývoja 7 rokov pred všetkými vozidlami, ktoré doteraz videl.

Taktiež pripomenul slová Elona Muska o výrobnom koncepte automobilky. Celý výrobný proces je smerovaný tak, aby: „stroje vyrábali stroje“. Cieľom konceptu je maximálna možná automatizácia a robotizácia výrobného procesu. Tesla Motors samozrejme nezabúda ani na dôležitosť ľudských zdrojov. V súčasnosti prebieha nábor nových zamestnancov, ktorí by mali priniesť automobilke pridanú hodnotu. Spomínajú sa návrhári a vývojári. Ich úlohou bude hľadanie riešení vedúcich k automatizácii procesov, ktoré sa doteraz museli vykonávať manuálne. Ako príklad uvádza Peter Hochholdinger, inštaláciu káblových rozvodov.

No a práve všetko toto bude mať Peter Hochholdinger na starosti. Čaká ho neľahká úloha, a to naplniť pomerne smelé ciele automobilky. Tá chce v rámci Tesla Factory behom najbližších dvoch rokov, zvýšiť produkciu svojich elektromobilov až 5-násobne. To znamená, že už od roku 2018 musí byť schopná produkovať 500 000 vozidiel ročne v továrni Tesla Factory vo Fremonte.

Až 80 % vyrobených vozidiel má tvoriť nový elektromobil značky, Tesla Model 3. Zvyšok kapacity si podelia elektromobily zo súčasného portfólia značky, Model S a Model X. A tým plány zvyšovania výroby nekončia. Po naplnení výrobnej kapacity vo Fremonte, musí byť Tesla Motors pripravená spustiť výrobu v novovybudovanej továrni v Európe. Podľa posledných slov Elona Muska, vie vraj automobilka zvýšiť svoju produkciu až 20-násobne.

Peter Hochholdinger priznáva, že cieľ nebude možné naplniť bez zladenia výroby a logistiky. Práve v tejto sfére má vraj Tesla Motors najväčšie nedostatky a zaostáva za konkurenciou. Súčasťou plánu je aj zdvojnásobenie výrobnej plochy továrne vo Fremonte. V jej areáli má vyrásť až 12 nových budov. V rámci rozširovania sa počíta aj vybudovaním nových chodníkov, cyklotrás a parkovacích miest pre zamestnancov, ktorých počet sa má navýšiť o polovicu na vyše 9 300.

Tesla Factory výstavba

Plánované rozširovanie Tesla Factory. Zdroj: tesla.com

Technologickú vyspelosť automobilky Tesla Motors potvrdil aj člen dozornej rady koncernu VW, Stephan Weil. Ten po návšteve kalifornskej továrne Tesla Factory uviedol pre portál focus.de, že: „Tesla je skrátka po technologickej stránke ďalej ako konkurencia a Volkswagen ju bude musieť dohnať“. Pripomíname vyjadrenie šéfa koncernu VW, Matthiasa Mullera, že do roku 2025 majú tvoriť elektromobily až štvrtinový podiel z celkového predaja vozidiel spoločnosti.

Zdroj titulného obrázku: mashew.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár