Elon Musk o Tesle Model Y: „Bude to produkčná revolúcia“

0

Pri príležitosti uverejnenia hospodárskych výsledkov Tesly sa Elon Musk prezentoval aj informáciami o Tesle Model Y. Uviedol, že kompaktné elektrické CUV prinesie revolúcie v procese výroby. Taktiež potvrdil rok spustenia výroby a naznačil miesto produkcie.

Tesla Model Y bude s veľkou pravdepodobnosťou po Modeli 3 ďalším nosným elektromobilom spoločnosti Tesla. Preto bude dôležité, kedy príde na trh. Veď konkurencia sa už prebúdza. Nie je tomu tak dávno, čo agentúra Reuters priniesla informáciu, že podľa jej 2 zdrojov sa dostane Model Y do výroby už v novembri 2019, avšak…

Do výroby v roku 2020 mimo Fremontu

Elon Musk však správu Reuters dementoval a povedal, že sa tak stane v roku 2020. Tak ako uviedol jeden z dodávateľov Tesly pred 3 mesiacmi. Elon taktiež dodal, že Model Y sa nebude vyrábať vo fremontskej továrni, kde sa produkujú všetky aktuálne modely značky.

To naznačuje, že Model Y by mohol byť „Made in China“. Tesla totiž potvrdila, že ďalšia jej Gigafactory vyrastie práve v Číne. Takže na sprevádzkovanie továrne by tak mala maximálne 2 a pol roka. Podľa Elona Muska zverejní Tesla oficiálne stanovisko v 4. štvrťroku 2018.

tesla model y teaser

Tesla Model Y – oficiálny teaser. Zdroj: Tesla

Revolúcia?

Elon Musk už dávnejšie zdieľal svoje nadšenie z architektúry Modelu Y. Tá ma umožniť rýchlu a jednoduchú výrobu. Aktuálne dodáva, že kompaktné SUV/CUV bude po tejto stránke doslova „revolučné“.

Tesla sa vraj poučila z chýb, ktoré viedli k produkčným problémom Modelu 3. Tieto poznatky aplikovala do procesu vývoja Modelu Y. Už dlhší čas vieme, že kompaktné CUV má mať extrémne málo kabeláže, čo umožní väčšiu automatizáciu výroby a nasadenie „najsofistikovanejšej“ výrobnej linky. Tesla Model Y má mať len 100 m kabeláže, pričom Model S má cca 3 km a Model 3 cca 1,5 km.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hospodárske výsledky Tesly (Q1/2018): Rekordné straty ale aj príjmy. Čo to znamená?
Tesla zrejme zameriava pozornosť na vývoj Modelu Y. Dôkazom je nová pracovná pozícia
Prehľad najzaujímavejších noviniek z kuchyne Tesly. Týkajú sa aj modelov 3, Y a Semi

Investície už začali

CEO Tesly taktiež potvrdil, že jeho spoločnosť už začala s kapitálovými výdavkami v rámci nového modelu. Tie sú však aktuálne nízke, pričom až do konca roku by nemali mať významnejšiu výšku. Prioritou tak naďalej ostáva navýšenie produkcie Modelu 3.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár