Produkcia Tesly Model Y by mala byť spustená v marci 2020, tvrdí dodávateľ

0

O spustení výroby Tesly Model Y sa špekuluje už pomerne dlhú dobu. Doterajšie informácie naznačovali, že by sa tak mohlo stať najskôr v roku 2019, pravdepodobnejším mal byť však rok 2020. A práve ten naznačil jeden z dodávateľov Tesly.

Tesla Model 3 sa teší obrovskému zájmu. Veď si ju rezervovalo viac ako 400 000 záujemcov. Vzhľadom na popularitu kompaktných SUV však môžeme očakávať minimálne rovnaký dopyt po pripravovanom Modeli Y, ktorý spadá do tohto segmentu. Bude postavený na platforme Modelu 3, pričom by mal mať podobnú cenovku. Zdá sa tak, že je vopred „odsúdený“ na úspech.

Tesla zasiela ponuky dodávateľom

E. W. Niedermeyer z The Daily Kanban uverejnil prostredníctvom svojho Twitter konta informáciu, že Tesla už zasiela potencionálnym dodávateľom ponuky ohľadom výroby dielov pre Teslu Model Y. Tú získal práve od jedného z dodávateľov, ktorý obdržal aj konkrétne výkresy a špecifikácie. Taktiež v rámci komunikácie Tesly s dodávateľom údajne zaznel aj termín spustenia výroby kompaktného SUV, a to 1. marec 2020.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 sa chystá na turné po Európe! Príde aj na Slovensko?
Elon Musk hovorí o elektrickom pickupe. Ten príde na trh po kompaktnom SUV Model Y
Pracovné ponuky od Tesla Motors naznačujú vývoj kompaktného SUV – Model Y

3 nové modely v priebehu 2 rokov

Sme veľmi zvedaví ako sa v Tesle podarí skĺbiť výrobu nových modelov – Model 3, Semi (2019), Roadster 2 (2020) a Model Y. Navyše sa zdá, že dopyt po tradičných modeloch S a X bude aj naďalej narastať. Veríme, že masívne investície Tesly prinesú svoje ovocie a spomínané termíny sa nebudú naťahovať, ako bolo doteraz zvykom.

Zdroj: E. W. Niedermeyer/Twitter

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár