Prehľad najzaujímavejších noviniek z kuchyne Tesly. Týkajú sa aj modelov 3, Y a Semi

0

Pri príležitosti zhodnotenia finančných výsledkov Tesly za 4. štvrťrok 2017, prezentoval Elon Musk krátkodobé a strednodobé plány spoločnosti. Tie sú plné skutočne zaujímavých informácií.

Ešte predtým, ako si predstavíme najzaujímavejšie novinky z kuchyne Tesly, v krátkosti zhrnieme hospodárske výsledky spoločnosti za posledný kvartál. V podstate sa dá povedať, že nič podstatné nezmenilo, až na dôveru akciových trhov voči Tesle. Tá aj napriek rekordnej strate (675 miliónov USD – kvôli vysokým investíciám do rozvoja) rastie. Rastú však aj jej príjmy (3,3 miliardy USD), čo je samozrejme veľké pozitívum.

elon musk

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla urobí z 50 000 domácností najväčšiu virtuálnu elektráreň na svete
Tesla Model 3 sa chystá na turné po Európe! Príde aj na Slovensko?
Produkcia Tesly Model Y by mala byť spustená v marci 2020, tvrdí dodávateľ

Nadchádzajúce plány spoločnosti Tesla

  • Tesla spustí investície do programu vývoja a výroby kompaktného SUV Model Y do konca roka. V hre je aj výstavba novej továrne pre tento model. Podrobnosti budú zverejnené za 3 až 6 mesiacov.
  • Ročná produkcia Tesly Model Y by mohla dosiahnuť až 1 000 000 ks. Elon Musk je nadšený z toho ako je model navrhnutý. Konštruktéri sa poučili z Modelu 3 a výroba Modelu Y má byť oveľa jednoduchšia.
  • V priebehu 4 rokov by mohla dosiahnuť ročná produkcia elektrického ťahača Tesla Semi objem 100 000 ks. Musk dodal, že špecifikácie sériového modelu by mohli byť ešte impozantnejšie.
  • Spoločnosť verí, že v prípade Tesly Model 3 dosiahne do konca marca produkciu na úrovni 2 500 ks a do konca júna 5 000 ks týždenne.
  • Do Gigafactory v Nevade bude čoskoro dodaný nový automatizačný systém, ktorý pokryje 2 zo 4 zón pre výrobu batérií do Modelu 3. Jedná takáto linka bude rovnako produktívna ako 3 až 4 súčasné, pričom je oveľa kompaktnejšia.
  • Elon Musk navrhol vybudovanie tunela k fremontskej továrni, aby eliminoval meškanie dodávok materiálu, ktoré majú na svedomí dopravné zápchy. Súvislosť s The Boring Company
  • Hrubá marža modelov S a X by sa mala vrátiť na vyššiu úroveň (26 %), a to vďaka zníženiu výrobných nákladov.
  •  Musk zopakoval presvedčenie, že technológia LIDAR je zbytočná pre dosiahnutie plne autonómnej jazdy. Považuje ju za  pomocnú „barličku“.
  • Plánovaná autonómna jazda elektromobilu Tesla medzi oboma pobrežiami USA sa má uskutočniť za 3 až 6 mesiacov. Ak bude tento trip úspešný, technológia by mohla byť nasadená aj do bežných vozidiel.
  • Elon Musk zostáva na pozícii CEO. V prípade, že z nej odstúpi, chce pracovať na vývoji produktov spoločnosti.
  • Cieľom spoločnosti Tesla je dosiahnutie produkcie elektromobilov na úrovni 1 milión kusov ročne. A to do roku 2020.

Zdroj: Insideevs, titulný obrázok: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár