Výroba Tesly Model Y by mala začať už budúci rok, tvrdia hneď dva zdroje

0

Hneď dvaja dodávatelia Tesly uviedli pre agentúru Reuters, že kalifornská spoločnosť spustí výrobu kompaktného SUV Tesla Model Y, postaveného na platforme Modelu 3, už v novembri 2019. Produkcia odštartuje vo fremonstkej Tesla Factory, neskôr bude spustená výroba aj v novej čínskej továrni.

Nie je tomu tak dávno, čo jeden z dodávateľov Tesly tvrdil, že spoločnosť má naplánované spustenie produkcie Tesly Model Y na 1. marec 2020. Aktuálne ďalší dvaja možní dodávatelia, ktorých Tesla oslovila, hlásia posun štartu výroby na november 2019.

Agresívna stratégia a výroba aj v Číne

Tesla tak v prípade Modelu Y zrejme zvolila ešte agresívnejšiu stratégiu. Bez konkrétneho časového rámca, uviedol vo februári Elon Musk, že plánujú vyrábať až milión kusov tohto modelu ročne. Vzhľadom na produkčnú kapacitu továrne vo Fremonte by sa však výroba Modelu Y po zabehnutí mohla presunúť, či rozšíriť do novej čínskej továrne, a to o dva roky.

tesla model y teaser

Tesla Model Y – oficiálny teaser. Zdroj: Tesla

Dodávatelia ale tvrdia, že na základe informácií, ktoré obdržali od Tesly odhadujú, že vo Fremonte by sa mohlo vyrábať až pol milióna kusov ročne a v Číne desiatky tisíc kusov ročne.

Detaily o Modeli Y už čoskoro

Vo februári sme sa z úst Elona Muska taktiež dozvedeli, že plány ohľadom Modelu Y budú zverejnené v máji až v auguste tohto roka. A do jeho konca spustí Tesla kapitálové investície do jeho výroby. Tiež povedal, že je nadšený z doterajšieho projektovania Modelu Y.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prehľad najzaujímavejších noviniek z kuchyne Tesly. Týkajú sa aj modelov 3, Y a Semi
Tesla zrejme zameriava pozornosť na vývoj Modelu Y. Dôkazom je nová pracovná pozícia
Elektromobily Tesla Model 3 sú v Európe dostupné v rámci “šedého” trhu. Koľko stoja?

Menej problémov ako v prípade Modelu 3

Tesla uvádza, že na základe skúseností, ktoré nadobudla pri výrobe Modelu 3, bude Model Y navrhnutý tak, aby bola jeho produkcia čo najjednoduchšia. Model Y bude navyše postavený na rovnakej platforme ako Model 3, pričom s ním bude zdieľať mnoho spoločných komponentov, ako aj výrobné linky a infraštruktúru dodávateľského reťazca. Toto všetko by malo viesť k bezproblémovej produkcii novinky, vrátane štartu výroby.

Zdroj: Reuters

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár