Tesla zrejme zameriava pozornosť na vývoj Modelu Y. Dôkazom je nová pracovná pozícia

1

Pravdepodobne najočakávanejším budúcim modelom kalifornskej spoločnosti je kompaktné SUV Tesla Model Y. To bude postavené na platforme Modelu 3. Tesla na jeho vývoji pracuje už dlhšie, avšak zrejme až v tomto období naň začína zameriavať svoju pozornosť. Dôkazom môže byť najnovšia pracovná pozícia.

V predchádzajúcom období zamestnávali Teslu, okrem iného, spustenie produkcie Tesly Model 3 a vývoj prototypov Tesla Semi a Tesla Roadster 2. Zdá sa, že v najbližšom období už bude môcť zamerať svoju pozornosť na ďalší veľmi očakávaný model, Model Y.

Je na čom stavať

Spoločnosť však určite nebude začínať s vývojom Tesly Model Y od piky, keďže bude postavená na rovnakej platforme ako Model 3. Navyše Elon Musk sa dávnejšie vyjadril, že na kompaktnom SUV začali pracovať zároveň s Modelom 3. Hlavná pozornosť však bola venovaná súčasnej novinke.

Investície a podrobné informácie už čoskoro

Zhruba pred mesiacom, pri príležitosti zhodnotenia finančných výsledkov Tesly za 4. štvrťrok 2017, Elon Musk informoval, že Tesla spustí investície do vývoja a výroby Modelu Y. Podrobnosti o novom „R&D“ programe majú byť pritom oznámené do 2 až 5 mesiacov.

Predstavenia alfa-prototypu by sme sa mohli dočkať ešte tento rok. V prípade spustenia produkcie Tesly Model Y sa spomínajú roky 2019 a 2020. Jeden z potencionálnych dodávateľov Tesly však najnovšie informoval o tom, že výroba by mala začať v marci 2020. To sa nám zdá, vzhľadom na problémy s výrobou Modelu 3 a plánovaným spustením produkcie ťahača Semi, ako reálnejší termín.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Produkcia Tesly Model Y by mala byť spustená v marci 2020, tvrdí dodávateľ
Prehľad najzaujímavejších noviniek z kuchyne Tesly. Týkajú sa aj modelov 3, Y a Semi
Elon Musk uviedol úžasný zostrih z vyslania Tesly Roadster na Mars od tvorcu seriálu Westworld

Nová pracovná pozícia

No a samozrejme vám nemôžeme ostať dlžný aspoň krátky popis novej pracovnej pozície, ktorá súvisí Teslou Model Y. Tesla hľadá inžiniera pre mechanické konštrukcie, ktorý bude zodpovedný za navrhovanie, vývoj a implementáciu komponentov a systémov pre Model Y na úrovni prototypu.

Zdroj: Twitter/Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár