Hospodárske výsledky Tesly (Q1/2018): Rekordné straty ale aj príjmy. Čo to znamená?

0

1. štvrťrok 2018 priniesol Tesle opäť stratu v rámci celkových hospodárskych výsledkov. Tentokrát rekordnú. Avšak aj rekordné príjmy. Táto „súvaha rekordov“ by však mohla byť odrazovým mostíkom k ziskovosti spoločnosti. Myslí si to aj Elon Musk. Čo bude kľúčom k úspechu?

Akcie Tesly si držia hodnotu

Spoločnosť Tesla vykázala k 31. marcu 2018 rekordnú stratu vo výške 709,6 milióna USD. V rovnakom období minulého roka to bolo „len“ 330 miliónov USD. Avšak na druhej strane dosiahla rekordné príjmy, a to 3,4 miliardy USD. Wallstreet pritom odhadoval príjmy vo výške 3,132 miliardy USD.

Veľmi pozitívnou správou pre Teslu je, že napriek rekordnej strate, akciový trh reagoval na túto správu pokojne. Dokonca sa zvýšila ich hodnota o 1 %.

Tesle pomohol Powerwall a Powerpack

Tesla sa mohla v 1. kvartáli 2018 oprieť o biznis svojej energetickej divízie Tesla Energy. Batériové úložiská Powerwall a najmä Powerpack jej priniesli príjmy vo výške 410 miliónov USD. Celkovo nainštalovala 373 MWh batérií, čo znamená medzištvrťročný nárast o 161 %.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla v 1. štvrťroku 2018 s rekordnou produkciou a dodávkami vozidiel
Nikola Motors žaluje Teslu za porušenie patentov v rámci dizajnu ťahača Semi
Podľa štúdie by mohla Tesla vyrábať už o 6 rokov viac ako 2 milióny áut ročne

Na účtoch Tesly stále dosť peňazí

Napriek rekordnej strate má Tesla na svojich účtoch ešte 2,7 miliardy dolárov. To je určite dostatočná suma vzhľadom na to, že v najbližšom období sa nepredpokladá výrazné navýšenie investícií spoločnosti a zároveň by mali naďalej rásť zisky z predaja Modelu 3 a energetických produktov.

V 3. a 4. štvrťroku má byť Tesla podľa Muska zisková

Spomínaná „hotovosť“ Tesly, ako aj zvyšujúca sa produkcia Modelu 3 a dopyt po energetických produktoch, by mohli byť dobrým odrazovým mostíkom na ceste k ziskovosti spoločnosti.

Rovnakého názoru je aj Elon Musk, ktorý očakáva že v 3. a 4. štvrťroku bude Tesla zisková. Dôležitým aspektom naplnenia tohto cieľa bude dodržanie nového produkčného plánu Modelu 3. A to 5 000 ks týždenne do konca tohto kvartálu.

Zdroje: Tesla, ElectricCarsReport, Electrek, titulná fotografia: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár