Elon Musk potvrdil „rekordný“ čas Modelu S Plaid či novú 7-miestnu verziu

0

Elon Musk sa aktuálne opäť činil na Twitteri, a tak sme dozvedeli zaujímavé novinky ohľadom testov novej verzie Tesly Model S Plaid, jej príchodu na trh, rýchlosti na Nürburgringu či novej 7-miestnej konfigurácie. Reč však bola aj o modeloch Roadster 2 a Model 3.

Včera sme informovali, že „pozorovateľ“ nemeckého portálu Auto Motor und Sport, ktorý sa pohybuje v okolí okruhu Nürburgring, kde sa testuje Tesla Model S s novou 3-motorovou pohonnou jednotkou a prototypom nového podvozka, zaznamenal „ručne“ čas 7:23 min na jedno kolo.

Išlo síce o amatérsky „získaný“ neoficiálny čas, ten však naznačoval, že nová verzia Tesly Model S, ktorá pôjde do výroby budúci rok, by mohla byť o 19 s rýchlejšia ako najvýkonnejšie Porsche Taycan, ktoré sa hrdí titulom najrýchlejšieho 4-dverového elektromobilu na Nürburgringu.

„To je len začiatok…“

A na tieto neoficiálne informácie zareagoval Elon Musk nasledovne: „To je len začiatok. Očakávame, že tieto traťové časy budú prekonané produkčnou verziou 7-miestneho variantu Modelu S Plaid, ktorý sa dostane do výroby okolo októbra/novembra budúceho roku.“ Dodal pritom, že neskôr sa dočkáme aj Plaid verzií modelov Roadster 2 a Model X. 

Nová 7-miestna verzia

Pristavme sa ale k spomínaným 7-miestam na sedenie v rámci testovanej novinky. Ako Elon Musk aktuálne povedal, nejde o 5-miestnu verziu s 3. radom sedadiel pre deti, ktorý Tesla kedysi ponúkala za príplatok. Aj keď riešenie sedadiel v novinke bude podstate identické.

„5 originálnych sedadiel smerujúcich dopredu a 2 menšie smerujúce dozadu. Nové zadné sedadlá ale pojmu väčších cestujúcich ako predtým. Skvelé rodinné riešenie. Pred niekoľkými rokmi som sa spolu s mojimi 5 chlapcami a Tulalah zúčastnil road tripu po Amerike,“ povedal Musk k novej 7-miestnej verzii Modelu S.

Rýchlosť Roadstera 2 a Modelu 3 na Nürburgringu

Elon Musk sa k tiež vyjadril k otázkam používateľov siete Twitter ohľadom rýchlosti modelov Tesla Roadster 2 a Model 3 na legendárnom nemeckom okruhu Nürburgring. Na otázku, či môže Roadster 2 poraziť absolútny rekord tejto trate ( 6:44,97 s) odpovedal: „Určite.“

ZAJAZDI SI NA TESLE

Ohľadom Tesly Model 3 Performance zas povedal, že si nemyslí, že tento model môže zdolať na Nürburgringu Porsche Taycan. Dodal však, že sa mu môže priblížiť a že v prípade pretekania na viac kôl by ho prekonal vďaka väčšiemu dojazdu. Je pritom podľa neho možné, že Model 3 Performance by mohol dostať vyšší výkon prostredníctvom softvérovej aktualizácie na diaľku.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Šampión F1 otestoval Teslu Model 3 na okruhu. Bol spokojný?
Tesly môžu mať ešte vyšší výkon a lepšiu rekuperáciu vďaka „krabičke“ z Rakúska
Tesla Model 3 má vraj najlepší audiosystém. V čom je jeho tajomstvo?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár