Tesla Model 3 má vraj najlepší audiosystém. V čom je jeho tajomstvo?

4

Tesla Model 3 má údajne lepší audiosystém, ako je tomu v prípade systému Bang & Olufsen za 12 000 $, ktorý nájdeme v Audi A8, pričom vraj prekonáva aj „audio“ v Modeli S a X. V čom má tkvieť tajomstvo jeho kvality?

Kvalitný audiosystém sa môže postarať o celkovo lepší pôžitok z jazdy v automobile. Aj preto sú mnohí ochotní priplácať tisíce € za nadštandardné audiosystémy renomovaných značiek. Zdá však, že takéto špičkové „audio“ dostanú majitelia Tesly Model 3 už v základe (s výnimkou verzie SR).

Skúsený motoristický novinár a „senior tester“ z redakcie Caradvice, Paul Maric, ktorý mal ako prvý austrálsky  redaktor možnosť vyskúšať Teslu Model 3, uvádza, že jej audiosystém je najlepší, aký kedy počul v rámci automobilu.

Bývalí inžinieri Bang & Olufsen

Dôvodom, prečo má Model 3 skvelý audiosystém by mohol byť fakt, že Tesla najala bývalých inžinierov renomovaného výrobcu audiotechniky Bang & Olufsen, ktorí boli poverení navrhovaním najlepších reproduktorov a zosilňovačov na trhu.

Maric pritom dodáva, že audiosystém Tesly Model 3 je lepší ako 12-tisícový ($) systém od Bang & Olufsen, ktorý nájdeme v luxusnej limuzíne Audi A8. Portál Teslarati v tejto súvislosti uvádza, že audiosystém Modelu 3 chvália majitelia od čias spustenia prvých dodávok. Mnohí z nich pritom tvrdia, že je lepší ako prémiový audiosystém v podstatne drahších vlajkových lodiach Model S a Model X.

15 reproduktorov a 2 zosilňovače

Tesla Model 3 sa môže pochváliť 2 zosilňovačmi a až 15 reproduktormi: 3 predné výškové, 3 predné stredové, 2 predné basové, 2 predné imerzné, 4 zadné široko-pásmové a 1 subwoofer. Pohľad do konfigurátora však prezrádza, že tento audiosystém je štandardom pre vyššie verzie Long Range a Performance. Tzn., že v  najlacnejšej verzii Standard Range Plus sa nachádza iný audiosystém.

ZAJAZDI SI NA TESLE MODEL 3!

Podľa Marica je pritom v kontexte kvality zvuku Tesly Model 3 smiešne, že niektorí výrobcovia automobilov si za „audio“ od Bang & Olufsen účtujú až 20 000 $.

Ste spokojní s audiosystémom vášho vozidla a je pre vás kvalita zvuku dôležitá?

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Autoexpress otestoval najlacnejšiu európsku Teslu Model 3. „Oplatí“ sa?
Čo „milujú a nenávidia“ na Tesle Model 3 majitelia s nájazdom cez 100 000 km?
Tesla Model 3: Vyladenie podvozka za pomoci NASA a špeciálne pneumatiky

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. pre mňa určite je to markantný rozdiel keď sadnem do svojho auta kde je audiosústava bos oproti iným modelom skrátka tú hudbu si doslova vychutnávam Neviem si predstaviť že by som nemal mať v aute už kvalitné ozvučenie a počúvať z neho hudbu

  2. Asi výrobcovia predávajú audiosystémy a inú značkovú výbavu podobne ako jeden známy výrobca mobilov a počítačov slúchadlá: s cca 20 násobnou cenou oproti výrobným nákladom.

  3. …??? 20000€ – za audio???… Temer mi zabehlo, keď som to čítal. Občas mi je zle z tej ľudskej rozmaznanosti. Myslel som si že e-autami chceme pomôcť našej planéte. Skeptici si vždy nájdu dôvod ako nájsť chyby v tomto nastupujúcom trende a týchto 20 tisíc éčiek je ďalší dôvod, že sa neodlišujete od nadnárodných nenažrancov.

Pridajte komentár