Šampión F1 otestoval Teslu Model 3 na okruhu. Bol spokojný?

0

Tesla Model 3 sa teší nielen veľkej priazni zákazníkov, ale aj odbornej verejnosti. Zapáčila sa však šampiónovi Formuly 1, Nicovi Rosbergovi?

Nico si zobral na paškál najvýkonnejšiu verziu Tesly Model 3 s prívlastkom Performance. O nej sa pritom Elon Musk vyjadril, že je lepšia ako ikonické BMW M3. To po testoch pritom potvrdili aj niektorí odborníci, napríklad aj z Top Gearu.

Šampión F1 z roku 2016, ktorý v rovnakom roku odišiel do „predčasného dôchodku“, si v rámci testovania vyskúšal aj okruhovú jazdu na čas so zapnutým aj vypnutým režimom „Track mode„, ktorý bol, ako už jeho názov napovedá, vyvinutý pre jazdu na závodnej dráhe.

Tesla pritom uvádza, že pocitovo robí tento režim z amatérov aj profesionálov na trati nadľudí. Štandardné ESP pritom výrobca v podstate nahradil vlastným systémom „Vehicle Dynamics Controller“. Ten ovplyvňuje stabilitu, ako aj výkon (viac…).

Nadšenie šampióna F1

Nico Rosberg bol z jazdy v najostrejšej Tesle Model 3 Performance celkovo nadšený. Poznamenal, že aj napriek zahrievaniu predných pneumatík, bolo vozidlo počas jazdy na okruhu vyvážené, výkonné a veľmi rýchle, uvádza Teslarati.

„Skutočne, ale skutočne skvelá práca, ktorú odviedli (Tesla). Je to jednoducho krásne vyvážené a naozaj výborne urobené. Myslím tým, že (vozidlo) je veľmi, veľmi neutrálne, takže máte z neho skvelý pocit… Fenomenálne, vážne. Klobúk dole pred rýchlosťou, ovládateľnosťou a vlastne všetkým. Je naozaj výborné,“ povedal Rosberg.

ZAJAZDI SI NA TESLE MODEL 3!

Track mode „off“ vs. „on“

Ale vráťme sa ešte k porovnaniu jazdy so zapnutým a vypnutým špeciálnym režimom Track Mode. Pri vypnutom režime sa Nicovi podarilo dostihnúť v rámci jedného kola čas 1:06,750. So zapnutým Vďaka Track mode potom vylepšil okruhový čas na 1:05,148, vyplýva z jeho eVLOGu. Dá sa pritom predpokladať, že v prípade amatérskeho jazdca by bol tento rozdiel ešte väčší. Takže sa zdá, že tento režim má naozaj význam.

tesla model 3 performance test nico rosberg

Zdroj: Nico Rosberg/Youtube

Zdroj titulnej fotografie: Nico Rosberg

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Autoexpress otestoval najlacnejšiu európsku Teslu Model 3. „Oplatí“ sa?
Elektrické Porsche Taycan otestované šampiónom F1, Nicom Rosbergom
Top Gear: Teslu Model 3 chcete, pretože je lepšia vo všetkých smeroch

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár