Tesla ukázala záhadnú skicu. Je na nej budúci kompaktný „hatchback“?

4

Spoločnosť Tesla zverejnila oznam, že hľadá dizajnérov do novo vznikajúceho čínskeho dizajnérskeho centra. Pri tejto príležitosti zverejnila aj skicu záhadného modelu. Ide o elektrický hatchback, ktorý sa zaradí pod Model 3.

Nie je tomu dávno, čo Elon Musk oznámil, že Tesla vyvinie v Číne elektromobil pre celý svet. Podľa jeho slov to bude niečo radikálne, čo nikto neočakáva, tak ako model Cybertruck.

„Myslím, že v Číne zriadime dizajnérske a inžinierske centrum, ktoré by navrhlo originálne vozidlo pre globálny trh. Myslím, že to bude veľmi vzrušujúce. Čína je z hľadiska umenia jednou z najlepších krajín na svete, preto si myslím, že by to ocenil celý svet. Mali by sme to urobiť a my to aj urobíme,“ povedal Musk.

Spoločnosť Tesla aktuálne na svojom oficiálnom účte čínskej sociálnej siete WeChat podľa portálu Abacus zverejnila tento oznam: „Tesla na vás čaká. Tesla s čínskym štýlom obletí svet,“ informuje Teslarati.

Kalifornská spoločnosť ďalej uvádza, že hľadá dizajnérske talenty, ktoré vytvoria originálne Tesly s čínskym štýlom. Povzbudzuje tých, čo majú odvážne nápady a víta aj „ne-automobilových“ dizajnérov, pretože „Tesla China“ nebude navrhovať len bežné autá.

Lacnejší kompaktný hatchback/crossover?

V rámci spomínanej výzvy Tesla uverejnila aj viacero obrázkov vozidiel. Medzi nimi sa nachádza záhadná skica, na ktorej by mohol byť jeden z prvotných návrhov nového modelu, ktorý sa zaradí pod Model 3. Elon Musk v minulosti viackrát naznačil menší a lacnejší model nižšej strednej triedy. A podľa skice by to mohol byť hatchback, resp. skôr crossover. Naisto však zrejme nemôžeme vylúčiť ani možnosť, že ide o starší návrh Modelu Y.

Každopádne, v polovici roka 2018 na stretnutí akcionárov Tesly čelil Musk otázke, či sa spoločnosť chystá vyrábať kompaktné alebo malé elektrické auto. “Myslím, že do piatich rokov zrealizujeme kompaktný automobil,” odpovedal. Ten by mal pritom vychádzať z modelov 3 a Y.

O niečo neskôr, v rozhovore s Marquesom Brownleem, povedal: “Mohli by sme urobiť vozidlo za cca 25 000 $ (bez DPH). Na to však budeme potrebovať asi 3 roky, ak budeme pracovať skutočne tvrdo.” V marci minulého roka Musk potvrdil lacnejší model. Konkrétne povedal, že za 2 až 3 roky roky bude dostupná „lacnejšia Tesla“ ako Model 3 za 35 000 $ (bez DPH). Dodal, že pravdepodobne to bude bližšie k 3 rokom.

tesla hatchback

Zdroj: Tesla/WeChat

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model Y dostala certifikovaný dojazd, čo naznačuje jej skorý príchod
Tesle chýba ešte jeden elektromobil ku skompletizovaniu „Master plánu“
Tesla informuje o výrobe a vylepšeniach elektrického ťahača Semi

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

 1. Mám ja také blahé tušenie, že si počkám na túto čínsku Teslu.
  Veď, pozrime sa na to tak trošku s odstupom – Nissan zaspal so svojim Leafom na vavrínoch, VW musí opravovať novo vyrobené vozidlá, Ionity to nejak moc masovo nenasadzuje (400 nabíjačiek pre Európu – preboha!) a navyše šachuje s cenami…
  Isteže sa všetko hýbe, napráva, rastie, vyvíja a napreduje, to sa nedá poprieť.
  Ale – podtrhnuté a zrátané, vychádza mi Tesla.
  Technologicky na čele čo sa týka áut, skvele čo sa týka nabíjačiek.
  Ak Elon Musk dodrží, čo prezentoval (viď článok), nech mu to trvá hoci aj o polovicu dlhšie, NIET ČO RIEŠIŤ!!!

 2. Ionity sú extrémne rýchlonabíjačky, ktoré naplno dokáže využiť len malé množstvo elektromobilov a aj tie len v malom počte prípadov – pri dlhších cestách. Obvykle sa jazdí po meste alebo prímestsky. Takže 400 zatiaľ určite stačí – veď tie automobilky, ktoré to robia, tiež nie sú na hlavu padnuté. Veď si trochu dôverujme.

Pridajte komentár