Tesle chýba ešte jeden elektromobil ku skompletizovaniu „Master plánu“

0

Dá sa povedať, že Tesla dôsledne napĺňa tzv. „Master Plan“ Elona Muska, ktorého prvá časť bola zverejnená pred vyše 13 rokmi. Jeden model elektromobilu však stále chýba.

Dva dni po predstavení elektrického ťahača Tesla Cybertruck, uverejnil Elon Musk tweet s nasledovným textom: „Cybertruck je pre túto chvíľu naším posledným predstaveným produktom, ale budúci rok oznámime niektoré (väčšinou) neočakávané technológie.“

To však neznamená, že sa od Tesly nedočkáme ďalších automobilov. Ako upozorňuje Electrek, jeden z nich predikuje strategický plán Elona Muska, tzv. Master Plan. Jeho prvá časť bola uverejnená v auguste 2006, pričom úvodná fáza zahŕňala realizáciu drahého nízko-objemového elektromobilu (Tesla Roadster).

Peniaze z jeho predaja sa pritom mali použiť na vytvorenie „stredno-objemového“ modelu (Tesla Model S/X) s nižšou cenou ako v prípade prvého vozidla. Príjmy z jeho predaja sa zas mali použiť na realizáciu cenovo dostupného elektromobilu, ktorý sa bude vyrábať vo vysokom objeme (Tesla Model 3).

V roku 2016 sme sa dočkali 2. časti stratégie „Master Plan, Part Deux.“ V tomto pláne sa v súvislosti s elektromobilmi uvádza, že Tesla chce uviesť na trh aj kompaktné SUV (Tesla Model Y) a nový druh pickupu (Tesla Cybertruck), pričom okrem osobných vozidiel bude potrebné vyrábať aj ťažké nákladné vozidlá (Tesla Semi) a vozidlo metskej dopravy pre väčší počet pasažierov.

Na „MHD“ elektromobil čakáme

Takže jediné vozidlo, ktorého predstavenia sme sa nedočkali ani v rámci koncepčnej podoby, je elektromobil pre mestskú „hromadnejšiu“ dopravu. Musk sa pritom v minulosti vyjadril, že Tesla chystá elektrickým minibus na základoch Modelu X.

Taktiež hovoril o použití technológií spoločnosti Tesla v rámci podzemných dopravných systémov, ktoré sa chystá realizovať jeho ďalšia firma The Boring Company. Prezident tejto spoločnosti, Steve Davis, Electreku povedal, že ešte stále nemajú jasno v tom, aké vozidlo budú vo svojich tuneloch používať.

ZÁŽITKOVÁ JAZDA NA TESLE AKO VIANOČNÝ DARČEK?

Zvažovať pritom majú Teslu Model X alebo nové vozidlo blízke tomu, ktoré bolo možné vidieť v rámci prezentácie dopravného systému Loop od The Boring Company. Takže tento „Master Plan elektromobil“ je zrejme stále v hre. A nad rámec Master plánu by sme sa mohli dočkať aj elektrického kompaktu a elektrickej dodávky.

Zdroj: Electrek

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk hovorí, že za 2 – 3 roky bude k dispozícii ešte lacnejšia Tesla
Tesla a Mercedes diskutujú o možnej spolupráci na elektrickej dodávke
Cestovanie podzemným dopravným systémom Elona Muska vyjde len na 1 dolár

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár