Tesla vyvinie v Číne elektromobil pre celý svet, hovorí Elon Musk

6

Elon Musk sa dnes v Šanghaji zúčastnil podujatia, v rámci ktorého boli odovzdané prvé elektromobily Tesla Model 3 „Made in China“ bežným zákazníkom, pričom bol zároveň spustený program Modelu Y. Pri tejto príležitosti sme sa tiež dozvedeli viacero zaujímavých noviniek.

Presne rok po spustení výstavby čínskej Gigafactory 3 uskutočnila Tesla verejnú odovzdávku elektromobilov Model 3, ktoré boli vyrobené v tejto továrni. Elon Musk pritom osobne odovzdal kľúče od nových vozidiel 10 zákazníkom.

Okrem toho ohlásil „spustenie programu Tesly Model Y„. Nejde však o spustenie výroby tohto crossoveru strednej triedy, ktorý bude vychádzať z Modelu 3, ako naznačoval čínsky novinár Yan Chang, ktorému sa podarilo získať uniknutú fotografiu z príprav dnešného podujatia. O výrobnom pláne Modelu Y pritom Tesla neinformovala.

„Úžasná a vzrušujúca“ výrobná technológia

Elon Musk však oznámil, že program Modelu Y bude obsahovať pokročilé výrobné technológie, ktoré budú odhalené v budúcnosti. Šéf Tesly sľúbil, že budú úžasné a vzrušujúce, informuje Electrek.

Dočkáme sa teda predstavenia inovatívneho zariadenia na výrobu rámov vozidiel prostredníctvom odlievania, ktoré si dala Tesla patentovať v lete minulého roka? To má podľa Muska zredukovať výrobu 70 častí na jednu jedinú. Pôjde aj o technológiu, ktorá zredukuje dĺžku kabeláže vozidla z 3 000 m (Model S), resp. 1 500 m (Model 3) len na 100 m? Nuž, uvidíme, podľa nadšenia Elona Muska by sme sa tiež mohli dočkať niečoho, o čom sme doteraz nepočuli.

Čínska Tesla pre celý svet

Asi najzaujímavejšia správa, ktorá vyšla z úst šéfa Tesly sa však týka nového modelu, ktorý má byť vyvinutý v Číne. „Myslím, že v Číne zriadime dizajnérske a inžinierske centrum, ktoré by navrhlo originálne vozidlo pre globálny trh. Myslím, že to bude veľmi vzrušujúce. Čína je z hľadiska umenia jednou z najlepších krajín na svete, preto si myslím, že by to ocenil celý svet. Mali by sme to urobiť a my to aj urobíme,“ povedal Musk.

Musk pritom dodal, že to bude niečo radikálne, čo nikto neočakáva, tak ako model Cybertruck, uvádza Electrek. Na tento model si však ešte nejaký ten rok počkáme, a tak sa zatiaľ zabavme Elonovým „tančekom“, ktorým sa na spomínanom podujatí prezentoval. 🙂

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Tesla Owners Club Belgium/Flickr

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla údajne uvažuje o veľkom znížení cien Modelu 3 vyrábaného v Číne
Tesla Model 3 „Obrist Mark II“ je hybrid s dojazdom 1 000 km
Tesla si patentovala novú technológiu skla. Redukuje hluk a zlepšuje tepelnú izoláciu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

Pridajte komentár