Elon Musk prisľúbil kompaktný elektromobil Tesla. Zrejme na spôsob VW Golf

0

„Myslím, že do piatich rokov zrealizujeme kompaktný automobil,“ hovorí Elon Musk. Reagoval tým na otázku, či sa Tesla chystá vyrábať kompaktné alebo malé elektrické auto. A to v rámci stretnutia akcionárov spoločnosti. Dočkáme sa teda skutočne „ľudového“ elektromobilu?

Napĺňanie „Master plánu“ Elona Muska

Takzvaný „Master Plan“ Elona Muska definuje stratégiu spoločnosti Tesla na ceste k masovej elektrifikácii dopravy. Jej úvodná fáza počítala s výrobou drahých prémiových elektromobilov s vysokou maržou (Model S a Model X). Zarobené peniaze sa potom mali investovať do masovej výroby cenovo dostupnejších modelov (Model 3 a Model Y).

Popri tom Tesla reaguje na potreby trhu (Semi, Roadster 2), avšak zdá sa, že Tesla zavŕši svoju „prvú kapitolu“ ešte „ľudovejším“ elektromobilom. Elon Musk totiž oznámil, že do piatich rokov zrealizuje Tesla kompaktný elektromobil. Ten má vychádzať z modelov 3 a Y.

tesla hatchback

Ilustračný render. Zdroj: Theo Chin

Tesla „Golf“

Napriek tomu, že sa občas Tesla Model 3 označuje ako „kompakt„, v skutočnosti sa jedná o vozidlo strednej triedy. Nové vozidlo by malo patriť o segment nižšie do nižšej strednej triedy. A keďže sa pojmom „kompakt“ označujú predovšetkým hatchbacky, dočkať by sme mali elektromobilu typu Volkswagen Golf.

tesla hatchback

Ilustračný render. Zdroj: Theo Chin

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster 2 bude s vesmírnou výbavou od SpaceX ešte rýchlejšia
Tesla zverejnila nový obrázok Modelu Y, ako aj dátum jeho predstavenia a výroby

Nedočkaví zákazníci rušia svoje rezervácie na Teslu Model 3. Poznáme čísla

Skutočný ľudový elektromobil?

Táto predstava nás napĺňa nádejou, že do roku 2023 bude na trhu skutočný „ľudový“ elektromobil pre masy, ktorý ponúkne dostatok priestoru pre bežnú rodinu a zároveň dojazd, ktorý ju nijako neobmedzí. Veď výrobné náklady na batérie, ktoré sú najdrahšou časťou elektromobilov idú pomerne prudko dole. A o päť rokov by mohli byť na takej úrovni, že sa ceny elektromobilov budú môcť priblížiť cenám porovnateľných spaľovacích áut.

Zdroj: Ecomento, titulný (ilustračný) render: Theo Chin 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár