Škoda bude vzdelávať o elektromobilite a ponúkne univerzálnu nabíjaciu kartu

0

Automobilka Škoda sa usilovne pripravuje na svoju budúcnosť v oblasti elektromobility. Okrem iného chystá vzdelávací program ePilot, ako aj univerzálnu nabíjaciu kartu eCharge, ktorá umožní jednoduchý a komfortný prístup k nabíjačkám v Európe.

Luboš Vlček, šéf českého zastúpenia automobilky Škoda, prezradil v rozhovore pre Autorevue niekoľko noviniek, ktoré sa týkajú príprav mladoboleslavskej značky na éru elektromobility. Taktiež dodal, že zákazníci sa dočkajú väčšieho množstva modelov (Scala, Kamiq, Fabia + Octavia) na zemný plyn (CNG).

Zdá sa, že Škoda si v rámci elektromobility verí, minimálne na českom trhu. Veď podľa slov Luboša Vlčeka má byť Škoda „priekopníkom elektromobility na českom trhu“. Dodáva, že zákazníci sa v tejto súvislosti zaujímajú najmä o dojazd a cenu elektromobilov. Avšak nemenej dôležitou oblasťou je infraštruktúra nabíjacích staníc.

Mladoboleslavská automobilka spustí tento rok výrobu svojich prvých dvoch elektrifikovaných modelov, a to elektromobilu Škoda e-Citigo a plug-in hybridu Škoda Superb PHEV. Tie bude nasledovať elektrický crossover Škoda Vision iV. Výrobca si však uvedomuje, že rozšírením portfólia o elektrické vozidlá ich práca v tejto oblasti nemôže skončiť. Preto chystá dôležité podporné opatrenia.

Poradenstvo „ePilot“

Automobilka Škoda sa rozhodla, že spustí projekt ePilot, v rámci ktorého poskytne poradenstvo v oblasti elektromobility. To sa bude týkať najmä používania elektromobilov, pričom sa zameria na súkromných aj firemných zákazníkov, ktorí majú záujem o elektrické vozidlá už teraz. Realizované bude prostredníctvom elektromobilov Škoda e-Citigo. Poradenstvo ohľadom používania elektrického vozidla a jeho nabíjania bude aj súčasťou predajného procesu.

Nabíjacia karta eCharge

Škoda bude rovnako ako ďalšie koncernové značky VW Group poskytovať služby komfortného nabíjania. Tie budú zahŕňať jednu identifikačnú kartu „eCharge„, prostredníctvom ktorej bude možné využívať množstvo rôznych nabíjacích sietí naprieč Európou.

To znamená, že na nabíjanie elektromobilu nebude potrebovať zákazník Škody zakaždým novú kartu, či mobilnú aplikáciu, keď bude chcieť nabíjať v sieti jednotlivých prevádzkovateľ nabíjacích staníc. Postačí jedná registrácia a jedna karta, ktorej priloženie k nabíjačkám z rôznych sietí umožní spustenie nabíjania. Prostredníctvom karty bude pritom možné aj zaplatiť za využitie služieb.

Pre získanie lepšej predstavy o možnom počte dostupných nabíjacích bodov v rámci tejto služby uvádzame, že služba Audi e-tron charging service zahŕňa 72 000 nabíjacích bodov a služba Porsche Charging Service 49 000 nabíjacích bodov. A to len v Európe

Zdroj: Autorevue, titulná fotografia: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda naznačila cenu svojej elektrickej vlajkovej lode Vision iV
Škoda chystá aj “lacný” elektromobil na platforme MEB
Škoda oznámila, že jej rok 2019 bude v znamení elektromobility

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár