Porsche ponúka prístup k 49-tisícom európskych nabíjacích bodov pre „všetkých“

0

Automobilky sa snažia priniesť svojim zákazníkom jednoduché a komfortné nabíjanie, pričom Porsche nechce byť výnimkou. Preto rozširuje svoju nabíjaciu službu Porsche Charging Service. Tá zahŕňa obrovské množstvo nabíjacích staníc, ktoré sú dostupné nielen pre majiteľov vozidiel značky Porsche.

Porsche Charging Service je služba, ktorá umožňuje nabíjanie v rámci 49 000 európskych nabíjacích bodov, v rámci sietí rôznych prevádzkovateľov, a to len vďaka jedinej RFID karte či mobilnej aplikácii. Umožňuje nájdenie vhodnej nabíjačky, pričom k spoplatneniu nabíjania dochádza dodatočne prostredníctvom centrálnej fakturácie. Zákazník taktiež vidí aktuálnu obsadenosť nabíjačiek, ako aj ceny za nabíjanie. Služba funguje už od mája minulého roku, pričom aktuálne sa dočkala „apgrejdu“.

Je celkom paradoxné, že za touto službou stojí automobilka, ktorá nemá vo svojom portfóliu žiadny elektromobil. Ten prvý (Porsche Taycan) by mal doraziť na trh až začiatkom budúceho roka. V ponuke značky však už dlhšiu dobu nájdeme plug-in hybridné verzie modelov Cayenne a Panamera.

Spoločnosť Porsche však chystá veľkú elektrickú ofenzívu, tak chce byť vopred pripravená. Veď plánuje kompletnú elektrifikáciu svojho portfólia, pričom prím budú hrať plnohodnotné elektromobily. Pozitívnou správou je, že automobilka zdvojnásobila plánovaný objem produkcie svojho 1. elektrického modelu Taycan na 40 000 ks ročne. A to na základe veľkého záujmu, vyplývajúceho z počtu rezervácií.

Novinky v rámci služby

Služba Porsche Charging Service po novom umožňuje hodnotenie jednotlivých nabíjacích miest, v rámci ktorých uskutočnil zákazník nabíjanie. To indikuje, kedy bolo vozidlo nabité naposledy, ako aj aktuálnosť a spoľahlivosť informácií pre daný nabíjací bod.

Pre čo najlepšie plánovanie nabíjania, zobrazuje služba aj dennú vyťaženosť nabíjacej stanice. Navyše bolo vylepšené používateľské rozhranie aplikácie a navigačné funkcie. Po výbere nabíjacieho bodu je aktuálne jednoduchšie prejsť k navigácii Google Maps, a to či prostredníctvom aplikácie v smartfóne, alebo v rámci Apple CarPlay vo vozidle.

Rozšírenie o nové krajiny

Služba Porsche Charging Service bola doteraz dostupná v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Dánsku, Holandsku, Belgicku a Fínsku. Aktuálne sa dá využiť už aj v Nórsku, Francúzsku, Španielsku, Veľkej Británii a Taliansku. Ďalšie krajiny, vrátane Slovenska, si budú musieť ešte počkať.

Spoplatnenie služby

Porsche uvádza, že poplatok za využívanie nabíjacej služby je v Nemecku 2,50 € mesačne. Náklady na samotné nabíjanie sú závislé od cenníka prevádzkovateľa konkrétnej nabíjacej stanice. Ako sme už spomínali, ten je dostupný aj v rámci mobilnej aplikácie.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Porsche

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volkswagen vybaví svoje nabíjacie stanice batériami Tesla Powerpack
Slovenská firma začala s inštaláciou nabíjačiek v rámci lámp verejného osvetlenia
Porsche a BMW spustili nabíjaciu stanicu, ktorá zabezpečí 100 km dojazd za 3 min

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár