Škoda chystá aj „lacný“ elektromobil na platforme MEB

0

Šéf automobilky Škoda aktuálne prezradil, že v Česku sa budú vyrábať 3 elektromobily, ktoré budú postavené na koncernovej platforme MEB. Jedným z nich bude aj cenovo dostupný model „vstupnej kategórie“. Tiež potvrdil, že 1. elektromobil Škoda sa bude vyrábať v Bratislave. Výrobca taktiež naznačil cenu elektrického crossoveru Vision iV.

Spomínané 3 elektromobily „Made in Czech republic“ vzídu z liniek v najbližších 4 rokoch. Ten prvý už budúci rok. Bude ním vlajková loď, ktorá bude vychádzať z nedávno predstaveného konceptu elektrického crossoveru Škoda Vision iV. Do predaja sa dostane začiatkom roka 2021.

Z rovnakého konceptu vzíde aj nasledujúci elektromobil, pôjde však o konvenčnejšie SUV, povedal Bernhard Maier, šéf Škody, na nedávnej výročnej konferencii automobilky. Oba modely sa budú vyrábať v Mladej Boleslavi, a to na rovnakej linke ako Škoda Octavia, ktorá podľa uniknutého dokumentu dostane aj plug-in hybridnú pohonnú jednotku.

Tretím „českým MEB“ modelom bude podľa Maiera menší cenovo dostupný elektromobil. Ten sa bude vyrábať v Kvasinách a bude súčasťou tzv. „vstupnej rodiny MEB“. Zatiaľ je vo fáze plánovania. „Hľadáme vozidlo s nižšími špecifikáciami. Keď nájdeme pozitívny obchodný kompromis, predstavíme konkrétne riešenie,“ povedal Maier.

Vnútorný priestor Golfu

Elektromobily zo vstupnej rodiny MEB budú síce malé, majú však ponúknuť podobný vnútorný priestor ako kompaktný model Volkswagen Golf. Tieto modely by mali podľa šéfa VW Herberta Diessa doraziť na trh v roku 2023.

Bernhard Maier aktuálne potvrdil, že prvý elektromobil značky Škoda, malý mestský „ne-MEB“ model e-Citigo, sa bude vyrábať v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia. Rovnako ako jeho koncernová dvojička Volkswagen e-up. Ponúkne pritom vynovený koncernový elektrický pohon, vďaka ktorému sa môžeme tešiť na slušný dojazd 300 km.

Vlajková e-loď s cenou spaľováku

Šéf Škody pre predaj a marketing Alain Favey sa nechal počuť, že vlajkový elektromobil (1. MEB model), ktorý bude vychádzať z konceptu Škoda Vision iV, by mal stáť pravdepodobne rovnako ako model Kodiaq alebo Superb. To sa bude zrejme vzťahovať na porovnateľné modely (vysoký stupeň výbavy, AT, 4×4…), takže by sme mohli počítať s cenou do 40 000 €.

Plány do roku 2025

Škoda chce do roku 2022 ponúknuť celkovo viac ako 10 elektrifikovaných modelov. Čisto elektrickým vozidiel má byť 5 (zrejme do roku 2025). Čo sa týka predajov elektrifikovaných modelov, Škoda chce dosiahnuť do roku 25 % podiel.

Zdroj: Autonews, titulná fotografia: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda oznámila, že jej rok 2019 bude v znamení elektromobility
VW potvrdil “lacný” elektromobil a zdieľanie elektrickej platformy MEB
Škode unikol dokument o hybridnej Octavii a Superbe a o elektrickom Citigo

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár