Elektrická verzia Hyundai Kona dostala prvú cenovku. Dostane aj ľahšiu batériu a bude väčšia

1

Fanúšikovia kompaktných elektromobilov typu SUV sa už určite tešia na model Hyundai Kona Electric. Bude sa jednať o prvé elektrické SUV segmentu B, ktoré bude dostupné na európskom trhu. Určite nás bude preto zaujímať jeho cena. Predstavu o jej výške môžeme teraz získať na základe ceny stanovenej pre kórejský trh.

Kórejská automobilka Hyundai začala prijímať na domácom trhu objednávky na elektrickú verziu modelu Kona. pri tejto príležitosti zverejnila jeho cenu. Cenovka základnej verzia s 39,2 kWh batériou bude začínať po prepočte na sume 32 900 €. Verzia so 64 kWh batériou a vyšším dojazdom vyjde minimálne na 36 700 €.

Ak by sme sa dočkali podobných cien aj na našom trhu, určite by sme neboli proti. Veď tento zaujímavý elektromobil disponuje výkonom 150 kW (360 Nm) a dojazdom 240, resp. 390 km, a to podľa realistickej kórejskej normy. V pomeroch európskych čísel (cyklus NEDC) tzn. v prípade 64 kWh verzie dojazd cez 500 km.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
POROVNÁVACÍ TEST: Tesla Model 3 vs. Nissan Leaf 2018 vs. Chevrolet Bolt/Opel Ampera-e
7 najočakávanejších elektromobilov, ktoré prídu na trh v tomto roku

O málo väčšia a s modernejšími batériami

Zaujímavosťou je, že elektrická Kona je o čosi väčšia ako štandardná spaľovacia verzia. A to konkrétne na dĺžku (+ 15 mm) a výšku (+ 5 mm). Už dlhšie sa spomína, že Hyundai Kona Electric bude mať rovnakú pohonnú jednotku ako Opel Ampera-e. Tá bude síce pochádzať od spoločnosti LG Chem, avšak v prípade batérií budú použité modernejšie batériové články NCM 811. Vďaka tomu sa zníži hmotnosť 64 kWh batérie o 150 kg. Na rozdiel Ampery, Kona bude vybavená aj tepelným čerpadlom, ktoré zvýši reálny dojazd elektromobilu počas chladných dní.

Tak čo, ako sa vám pozdáva kórejská cena v kontexte špecifikácií vozidla?

Zdroj: hyundai.com cez pushevs. com, titulná fotografia: Hyundai

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár