BMW ukázalo elektrickú vlajkovú loď iNext počas testov na polárnom kruhu

0

Pamätáte sa na nie príliš vzhľadný koncept elektrického SUV BMW iNext, ktorý bol predstavený v septembri minulého roka? Našťastie by to nemalo byť s dizajnom technologickej vlajkovej lode BMW také zlé. Dôkazom sú oficiálne fotografie z testovania prototypu.

BMW už pomerne dlhú dobu avizuje, že model iNext prinesie technológie úplne novej generácie. A to nielen čo sa týka elektrického pohonu, ale aj autonómneho riadenia, konektivity a služieb.

Ešte si počkáme

BMW iNext sa bude vyrábať v nemeckom závode Dingolfing, pričom na trh dorazí v roku 2021. Teda rovnako ako elektrický sedan strednej triedy BMW i4, ktorý sa postaví Tesle Model 3. Do tej doby ho čakajú extrémne náročné skúšky.

Dôkazom sú aktuálne zábery z testovania na polárnom kruhu. Konkrétne z testovacieho centra koncernu BMW Group, ktoré sa nachádza vo švédskom meste Arjeplog. Chladné klimatické podmienky tak dokonale preveria všetky komponenty pohonu, podvozka či odpruženia.

SAV má ponúknuť radosť z jazdy

Nemecká automobilka označuje model BMW iNext ako SAV, čiže Sports Activity Vehicle. Podľa nej stelesňuje priekopnícku interpretáciu radosti z jazdy, ktorou sa značka preslávila. A to vďaka elektrickej pohonnej jednotke, inteligentnému systému pohonu všetkých kolies, ako aj špeciálnemu nastaveniu odpruženia.

Nízke teploty na polárnom kruhu sú výzvou najmä pre elektromotor, vysokonapäťovú batériu a systém termomanažmentu. Inžinieri BMW počas testovania analyzujú vplyv tejto extrémnej klímy na nabíjanie batérie, prúdenie elektriny do elektromotora, fungovanie vykurovania a klimatizácie či rekuperáciu energie.

Ďalšie koncernové modely

Koncern BMW si dáva s príchodom svojich nových elektromobilov pomerne na čas. Veď BMW i3 prišlo na trh v roku 2013 a nasledujúcim čisto elektrickým modelom bude až 3-dverový hatchback segmentu B, MINI Electric, ktorý by mal prísť na trh tento rok.

Elektrickej verzie modelu BMW X3 tretej generácie sa dočkáme až 2 roky po príchode konvenčného vozidla na trh, tzn. v roku 2020. A to pod menom BMW iX3. A ako sme už naznačili, najzaujímavejším rokom pre elektromobily značky BMW bude rok 2021, kedy sa dočkáme hneď dvoch modelov. A to elektrického sedanu strednej triedy BMW i4, ktorý bude vychádzať z novej generácie modelu BMW 4 Gran Coupé a spomínaného SAV BMW iNext.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): BMW Group

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW i4: Konkurent Tesly Model 3 na špionážnych záberoch
BMW a Mercedes údajne chystajú alianciu, najmä kvôli elektromobilite
BMW chystá hybridné superauto s 2-krát vyšším výkonom ako má i8

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár