BMW i4: Konkurent Tesly Model 3 na špionážnych záberoch

2

K dispozícii máme prvé špionážne fotografie testovacieho prototypu BMW i4. Tento elektrický sedan strednej triedy by mal byť priamym konkurentom Tesly Model 3, pričom ponúkne tradičnejší dizajn ako jeho súrodenci z rodiny „BMW i“.

Zdá sa, že BMW si dáva pri vývoji svojich elektromobilov záležať. Dôkazom sú modely BMW iX3 a BMW i4. Testovacie prototypy elektrického sedanu sa tak už zrejme začínajú preháňať po cestách, pričom „sériovka“ sa má dostať na trh až v roku 2021. Testovací prototyp elektrického SUV iX3 bol zas poprvýkrát zachytený začiatkom roka 2018, pričom na trh dorazí v roku 2020.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že na fotografiách je zachytená nová generáciu model BMW 4 Gran Coupé. A to je vlastne z časti aj pravda, keďže sa BMW i4 bude v podstate elektrickým variantom radu 4 s technológiami „BMW i“. Za všetko hovorí použitie modulárnej platformy CLAR, ktorá je základom nových modelov radu 3 a 4.

Platforma CLAR umožňuje integráciu rôznych druhov pohonných jednotiek, a to spaľovacích, plug-in hybridných, ako aj plne elektrických. Zároveň dovoľuje produkciu modelov s rôznym pohonom na rovnakej výrobnej linke.

Podobnosť s radom 4 nebude náhodná

Dizajnový riaditeľ koncernu BMW Group Adrian van Hooydonk povedal, že elektrický sedan bude vychádzať z novej generácie BMW 4 Gran Coupé. Tzn., že sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou jednať o fastback strednej triedy, čo zrejme potvrdzujú aj špionážne zábery.

Dodal, že BMW i4 vyplní medzeru medzi modelmi i3 a i8, resp. radom 3 a 5. Na rozdiel od doterajších modelov “radu i” však má mať tradičnejší dizajn. Dodáva, že elektromobily sa stávajú bežnými automobilmi, ktoré nie je potrebné odlišovať špecifickým dizajnom.

Môžeme však očakávať, že bude niesť aj originálne dizajnové prvky, ktoré by mali byť inšpirované koncepčným elektromobilom BMW i Vision Dynamics. Týkať by sa to mohlo napríklad prednej „masky“ či základného tvaru svetiel a nárazníkov.

Ak by mal niekto pochybnosti o tom, že sa jedná o elektromobil, stačí sa pozrieť na nápisy „Electric Test Vehicle“. Veľavravná je aj „fejková“ koncovka výfuku či pohľad na „kľučky“.

Nemecká automobilka zatiaľ neprezradila konkrétne špecifikácie elektromobilu BMW i4. K dispozícii je však pomerne dosť informácií, ktoré majú pochádzať zo zdrojov blízkych automobilke. Tie nájdete spracované v našich ďalších článkoch. Viac: #BMW i4.

Zdroj špionážnych fotografií: Carscoops

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW a Mercedes údajne chystajú alianciu, najmä kvôli elektromobilite
Predseda predstavenstva BMW ocenil prácu Tesly a Elona Muska
BMW chystá hybridné superauto s 2-krát vyšším výkonom ako má i8

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár