BMW predstavilo koncept elektrického SUV ďalšej generácie

0

Mníchovská automobilka predstavila nový koncept elektrického SUV BMW Vision iNext. Stalo sa tak štýlovo na palube lietadla Boeing 777F. Model má byť základným stavebným kameňom budúcnosti výrobcu. Produkčná verzia pôjde do výroby v roku 2021.

Harald Krüger, predseda predstavenstva spoločnosti BMW Group, hovorí, že z elektrického konceptu BMW Vision iNext budú profitovať všetky značky koncernu. Elektromobil je stelesnením predstáv o modernom automobile, ktorý je elektrický, v prípade potreby autonómny a vysoko konektívny, pričom poskytuje množstvo služieb.

Je odpoveďou na dôležitú otázku

BMW Vision iNext prináša podľa automobilky odpoveď na zásadnú otázku, ktorá sa týka budúcnosti vozidiel. A to: „Ako vyzerá vozidlo, ktoré už nie je potrebné šoférovať, ale zároveň je to možné, ak je to žiadúce?“ Do popredia tak vstupujú potreby ľudí, ich túžby a emócie.

Bude novou vlajkovou loďou

Sériové vozidlo bude vlajkovou loďou novej technológie. Jeho výroba v nemeckom závode v Dingolfingu je naplánovaná na rok 2021. Nové technológie sa nebudú týkať len pohonu vozidla, ale aj potrieb cestujúcich. BMW Vision iNext má priniesť novú etapu v rámci transformačného procesu na ceste k inteligentným vozidlám, ktoré uľahčia a skrášlia život. 

„Známe“ dizajnové prvky

BMW hovorí, že koncepčné SUV prebralo dizajnové prvky z konceptu elektrického sedana BMW i Vision Dynamics, ktorý bol predstavený minulý rok. Veľmi podobná je predná „maska“, ktorá bude plniť funkciu inteligentného panela. Združovať pritom bude najrôznejšie senzory.

Koncept má taktiež protichodne sa otvárajúce dvere, dlhý rázvor, krátke previsy a kamerový systém namiesto spätných zrkadiel. Obutý je do 24-palcových kolies. Absencia B-stĺpika uľahčí nastupovanie a vystupovanie.

„Čistý pôžitok z jazdy“

Elektrické SUV má síce ponúknuť režim plne autonómnej jazdy („Easy“), avšak Krüger dodáva, že režim „Boost“ bude nositeľom novej éry čistého potešenia z jazdy. Režim „Easy“ premení vozidlo na priestor pre relaxáciu, interakciu, zábavu či koncentráciu, podľa potreby. „Boost“ zas prináša vysoko dynamický a prakticky tichý zážitok z jazdy s nulovými emisiami.

Ďalšie 2 elektromobily v priebehu 2 rokov

Koncern vo svojej tlačovej správe k modelu BMW Vision iNext potvrdila aj príchod ďalších dvoch elektromobilov. MINI Electric pôjde do výroby podľa plánu budúci rok. Avšak potvrdili sa fámy o neskoršom príchode plne elektrickej verzie modelu X3, ktorá príde na trh až v roku 2020 pod názvom BMW iX3.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
BMW odhalilo svoje prvé elektrické SUV s označením iX3
Nové plug-in hybridné BMW X5 má podstatne vyšší elektrický dojazd aj výkon
Elektrifikácia sa dotkne aj športových modelov radu BMW M. Čo vy na to?

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): BMW Group

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár