BMW chystá hybridné superauto s 2-krát vyšším výkonom ako má i8

0

BMW naznačilo, že pracuje na superaute, ktoré by malo vychádzať z plug-in hybridu BMW i8. Bude však podstatne športovejšie a zrejme aj drahšie.

Športové BMW i8 je na trhu od roku 2014, pričom prešlo minulý rok faceliftom a dostalo verziu Roadster. Pod kapotou sa však nachádzal „len“ 3-valcový 1.5-litrový „benziňák“ dopovaný 2 turbami a 105 kW elektromotor. Presvedčili sme sa, že technológiami nabitý plug-in hybrid má výborné jazdné vlastnosti, ale celkový výkon 275 kW (374 k) sa môže mnohým máliť. Viac špecifikácií…

A zrejme aj to je dôvod, prečo BMW naznačuje, že pracuje na novom superšportovom modeli s hybridným pohonom. Malo by sa jednať o najvýkonnejšie vozidlo značky, ktoré hravo prekoná aj novinku BMW M8, ktorej sa dočkáme v tomto roku.

Klaus Fröhlich, člen predstavenstva BMW zodpovedný za vývoj produktov, v súvislosti s možným novým modelom povedal: „Ak ste inžinier, aspoň raz v živote chcete urobiť superšportové auto. A myslím si, že čiastočná elektrifikácia to umožní.“

Zrejme karbónové šasi z BMW i8

„Ak máte veľmi kompaktné a výkonné elektrické pohonné jednotky, šasi z uhlíkových vlákien, ako napríklad BMW i8 a vysokovýkonné spaľovacie motory, ich šikovným skombinovaním môžete vytvoriť skutočne výkonný balík,“ dodáva Fröhlich.

Taktiež spomenul, že aj modely od Ferrari či Lamborghini, ktoré prídu na trh po roku 2020 budú čiastočne elektrifikované. Hybridného superauta od BMW, kombinujúce spaľovací motor s elektromotormi a existujúcou ľahkou platformou z uhlíkových vlákien, by sme sa mali dočkať do 4 rokov.

Výkon až 700 koní

Pod jeho kapotou by sme sa mohli dočkať 6-valcového „spaľováku“ a elektromotorov s veľkou silou. Fröhlich hovorí, že ich elektromotory, ktoré sa budú používať v plug-in hybridoch o niekoľko, rokov budú mať okolo 200 koní a 500 Nm.

Celkový výkon hybridného superauta by tak mohol dosiahnuť 700 koní, čo je takmer 2-násobne viac ako v prípade BMW i8. A aj vďaka obrovskému krútiacemu momentu elektromotorov dostupnému od 1. otáčky, by mohol byť tento model vyhláseným šprintérom.

Zdroj: Autocar, titulná fotografia pre Autocar: Victor Jon Goico 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hybridy BMW by mohli jazdiť v mestách “nútene” čisto na elektrinu
BMW i8: 19 zaujímavostí o najvyhľadávanejšom e-aute internetu
BMW a Mercedes údajne chystajú alianciu, najmä kvôli elektromobilite

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár