Tesla otvorí nové servisné centrum v Českej republike

0

Elon Musk nedávno avizoval, že Tesla sa chystá expandovať na nové trhy, v rámci ktorých vybuduje potrebné zázemie, najmä v podobe servisných stredísk a nabíjacích staníc. Týkať sa to má aj nášho regiónu, čoho prvým dôkazom je výstavba servisného centra v Česku.

Aktuálna situácia sa má tak, že spoločnosť Tesla nemá v krajinách V4 žiadne servisné stredisko. A to isté platí aj pre východnú časť Európy. Tesla si však uvedomuje, že príchod Tesly Model 3 na starý kontinent si vyžiada podstatné navýšenie jej servisných kapacít.

Praha žiaľ nie je najbližšie…

Zo spomínaných dôvodov prisľúbila Tesla expandovanie na doteraz opomínané trhy. Týkať sa to má aj východnej Európy, do ktorej radí napríklad aj Slovensko a Česko. Aktuálne portál Hybrid informuje, že servisného centra Tesla sa dočká Česká republika, a to v budúcom roku. Je tak možné, že vôbec prvý servis Tesly v rámci nášho regiónu vyrastie práve u našich severozápadných susedov.

To je na jednej strane výborná správa, na druhej strane, servis má vyrásť v Prahe, ktorá nie zrovna najbližšie od slovenských hraníc. Servis elektromobilu tak ale bude možné poňať ako výlet do historickej metropoly. Každopádne však toto stredisko určite odbremení k nám aktuálne najbližší servis, ktorý sa nachádza vo Viedni, keďže ho využívali aj českí zákazníci.

Samozrejme veríme, že servisu Tesla sa dočkáme aj u nás na Slovensku. Do tej doby však určite vítame aj pobočku v Prahe. Úplne najlepšie by bolo, keby sa nejaké zo servisov, ktoré pravdepodobne vyrastú aj v ďalších okolitých krajinách, nachádzali v blízkosti našich hraníc. Tie by tak umožnili „regionálne dochádzanie“.

Čo sa týka servisu Tesla na Slovenku, na oficiálne informácie si budeme musieť ešte počkať. Zatiaľ si musíme vystačiť s tými neoficiálnymi, ktoré spomínajú servisné centrum v Bratislave.

Chcete pracovať pre Teslu?

Vráťme sa však ešte k servisu v Česku. Jedným z dôkazov, že vznikne práve u našich susedov, sú voľné pracovné miesta na pozíciu servisného technika, servisného znalca, špecialistu pre náhradné diely a mobilného servisného technika. Ak by ste mali záujem, viac informácií nájdete na stránke Tesly.

Dostupný bude aj mobilný servis

Spomínané ponuky odhaľujú, že k dispozícii by mal byť aj mobilný servis, ktorý je v Severnej Amerike nesmierne populárny. Veď v prípade, že je to možné, príde servisný pracovník aj spotrebným vybavením k vám domov či do práce a vozidlo vám zreparuje. A to aj na základe diagnostiky vozidla na diaľku.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla sa chystá expandovať po celom svete. Nevynechá ani náš región
Tesla predstavila plány, ktoré máju zabrániť budúcim servisným “katastrofám”
Slovensko a Česko budú spolupracovať v oblasti podpory elektromobility

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár