Tesla prináša inovácie aj v oblasti servisovania. Jej technici prídu za vami na základe diagnostiky na diaľku

0

Predaje elektromobilov Tesla neustále stúpajú, a tým pádom rastie aj dopyt po servisných službách. Tesla Model 3 s predpokladanou produkciou na úrovni 500 000 ks/ročne by tak mohla spôsobiť nekonečné čakacie doby v servisných strediskách. Preto Tesla hľadá efektívne riešenia, ktoré berú ohľad aj na komfort zákazníkov. Jedným z nich je mobilná servisná služba, ktorá príde k vám domov alebo do práce. A to na základe diagnostiky vozidla na diaľku.

Mobilný servis pokrýva 30 % servisných zásahov už dnes

Tesla aktuálne informuje, že za posledný rok zdvojnásobila svoje servisné kapacity. A to vďaka novým servisným pracoviskám a 50 % zvýšeniu produktivity v tých existujúcich. To zahŕňa aj službu mobilného servisu, v rámci ktorej sa postarajú technici Tesly o váš elektromobil priamo u vás doma, v práci či na inom vyhovujúcom mieste. Mobilný servis má v súčasnej dobe na „svedomí“ až 30 % servisných zásahov v Severnej Amerike.

98 % spokojnosť zákazníkov

Tzv. „Mobile Service“ šetrí spoločnosti Tesla peniaze a čas, pričom tiež uvoľňuje kapacity servisných stredísk, ktoré sa môžu sústrediť len na vážnejšie zásahy. Zákazníkom to taktiež prináša úsporu času a navyše aj komfort. V internom zákazníckom hodnotení služby mobilného servisu bolo so službou spokojných až 98 % zákazníkov. Takže budúcnosť servisovania vozidiel Tesla je nastavená jasne.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla rozširuje servisné služby až k vám domov
Tesla Model 3 sa chystá na turné po Európe! Príde aj na Slovensko?
Prehľad najzaujímavejších noviniek z kuchyne Tesly. Týkajú sa aj modelov 3, Y a Semi

Diagnostika na diaľku

Pre zvýšenie efektivity služby a maximálnu spokojnosť zákazníkov sa chce Tesla sústrediť na presnú diagnostiku svojich vozidiel na diaľku. Veď treba mať istotu, či porucha vyžaduje servisný zásah. A ak áno, pomôže identifikovať diely, ktoré je nutné priviesť na miesto opravy.

Tesla Model 3 má nový prepracovaný diagnostický systém. Spoločnosť hovorí, že má priniesť 50 % zníženie servisných návštev v porovnaní s modelmi S a X. Spoľahlivý diagnostický systém je dôležitý aj z hľadiska automatizácie jazdy vozidiel Tesla. Na to, aby mohlo vozidlo jazdiť autonómne, potrebuje predsa dokonale poznať svoj stav.

Zdroj: electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár