Tesla zverejnila novú videoprezentáciu. Je v nej aj záhadný model!

0

Tesla uverejnila svoju novú videoprezentáciu, ktorú Elon Musk nazval „štvrťročným Tesla all-hands videom“. Nájdeme na ňom Model 3 v špeciálnej farbe, ťahač Semi, hyperšport Roadster 2, energetické produkty, zábery na Gigafactory 1 a z fremonstkej továrne a z časti zahalený záhadný model.

Toto video je pomerne vzácne, keďže spoločnosť Tesla sa nespolieha na komerčné televízne reklamy ako iné automobilky. Má však tím videografikov, ktorí produkujú zaujímavé marketingové spoty. A ten najnovší nie je výnimkou.

Tesla Model 3 „Performance“?

Tesla Model 3 z videa, v matnej čiernej farbe, by mohla naznačovať príchod „Performance“ verzie. Okrem „športovej“ farby tomu nasvedčujú aj väčšie disky kolies a nízkoprofilové pneumatiky.

tesla model 3 matna cierna performance

Unikátny záber z interiéru Roadstera

K dispozícii je už pomerne veľa záberov na prototyp 2. generácie modelu Tesla Roadster. Avšak tých, ktoré poodhaľujú vnútro vozidla, je ako šafranu. Preto poteší záber na interiér z pozície vodiča. Nemenej zaujímavý je aj zostrih reakcií spolujazdcov pri extrémnej akcelerácii Roadstera 2.

tesla roadster 2 interier

Záhadný model z dizajnového štúdia

Takmer na začiatku videa (0:15) sa nachádza zrejme najzaujímavejší záber. Ten pochádza z dizajnového štúdia Tesly v Hawthorne a nachádza sa na ňom vozidlo, ktorého horná časť je prekrytá plachtou. Nepripomína však žiadny model od Tesly, ktorý sme mali možnosť doteraz vidieť.

tesla zahadny model

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Detaily o Tesle Model S “kombi”, vrátane ceny konverzie | + VIDEO
Patent poodhalil, prečo má solárna strecha od Tesly schopnosť “mimikry”
Nasledujúca továreň Tesly v SR nebude. Z európskej hry sme však nevypadli

Väčšinu z nás zrejme ako prvé napadlo, že by sa mohlo jednať o Teslu Model Y, ktorej prototyp by mal byť predstavený v tomto roku. Problémom však je, že vozidlo svojou karosériou nepripomína SUV, resp. CUV. Fred Lambert z Electrek uvažuje, že by sa mohlo jednať o faceliftovaný Model S či jeden z prototypov Modelu 3.

Dajte nám vedieť, čo si myslíte o tomto záhadnom vozidle z dizajnového štúdia Tesly.

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár