Model 3 s duálnym „Performance“ motorom, vzduchovým pružením, extra brzdami a kolesami realitou

0

Pôvodne mala byť Tesla Model 3 ľudovým „budget“ elektromobilom s pomerne priepastným výkonovým a výbavovým deficitom v porovnaní s vlajkovými modelmi S a X. Ukazuje sa však, že Model 3 nakoniec nebude žiadnym „orezávatkom“. Dôkazom sú najnovšie pozorovania.

V minulosti sa Elon Musk vyjadril, že Tesla Model 3 bude dostupná len ako „zadokolka“ bez vzduchového pruženia a ďalších vymožeností, ktoré budú dostupné exkluzívne len pre vlajkové lode značky, Model S a Model X. Dnes už vieme, že tomu bude úplne inak. Tesla tak reaguje na požiadavky zákazníkov.

Oficiálne bola potvrdená tzv. duálna verzia, ktorá bude mať osadené elektromotory na oboch nápravách, čiže „4-kolka“ (AWD). Zákazníci budú mať na výber aj vzduchové pruženie „Smart Air Suspension“, ktoré bude možné kombinovať práve s verziou AWD.

Model 3 „P75DL“?

Najnovšie pozorovanie jedného zo zákazníkov Tesly potvrdilo, že Model 3 s duálnym motorom a vzduchovým pružením sa už premáva po cestách. Toto vozidlo bolo navyše vybavené obrovskými brzdami a 20″ diskami so športovými pneumatikami Michelin Pilot Sport, ktoré používa napríklad aj Ferrari. 

Zákazník spozoroval toto vozidlo pri preberaní svojho nového Modelu 3, pričom predtým ako musel odísť na inštruktáž stihol urobiť len jedinú fotografiu prednej nápravy. Tá potvrdzuje, že vozidlo je vybavené pneumatickým pružením a predným elektromotorom, čo znamená, že sa jedná o duálnu verziu AWD. Navyše vyjadril presvedčenie, že sa jedná o Performance model, ktorý má na jednej z náprav extra-výkonný zdvojený motor.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Pozrite sa, ako vyzerá Tesla Model 3 šéfdizajnéra, ktorý ju navrhol | FOTO
Amatérsky pretekár “pečie” brzdy Tesly Model 3 na okruhu Laguna Seca | VIDEO
Elektromobily Tesla Model 3 sú v Európe dostupné v rámci “šedého” trhu. Koľko stoja?

„Zábavnejší“ ako Model S P100DL?

Spozorovaný model by tak potvrdzoval nedávne špekulácie, ktoré vyvolalo rozšírenie e-shopu Tesly o 20″ disky so supešportovými pneumatikami pre Model 3. Keď si prestavíme, že by tento model dostal ešte aj Ludicrous Mode, ktorý Elon Musk nevylúčil, mohlo by sa jednať o vozidlo, ktoré by sa mohlo svojimi špecifikáciami priblížiť k ultra-rýchlej Tesle Model S P100DL. Vďaka kompaktnejším rozmerom a nižšej hmotnosti by však mohol byť športový Model 3 zábavnejší ako jeho vlajkový súrodenec.

Zdroj: Electrek, titulná (ilustračná) fotografia: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár