Detaily o Tesle Model S „kombi“, vrátane ceny konverzie | + VIDEO

0

K dispozícii máme ďalšie zaujímavé informácie o prvej kombi-verzii Tesly Model S. Záujemcovia sa však dočkajú aj ďalších vozidiel „Shooting Brake“, a to na objednávku. Koľko trvá a stojí takáto konverzia a čo záruka od Tesly? Aj tie otázky zodpovie náš článok.

Ako už vieme, projekt spoločnosti Qwest Norfolk, v rámci ktorého vznikla zatiaľ jediná Tesla Model S vo verzii „Shooting Brake“, vznikol na základe požiadavky fanúšika, ktorý chcel vo vozidle komfortne prevážať svojich 2 veľkých psov. Dobrou správou pre ďalších záujemcov je, že spoločnosť bude pokračovať v konverziách štandardného modelu na verziu so zväčšeným batožinovým priestorom.     

Záruka od Tesly aj napriek rozsiahlej úprave

Úprava Tesly Model S zahŕňala odrezanie jej zadnej časti a integráciu novej zadnej časti karosérie z uhlíkových vlákien, vrátane presklenej strechy, v rámci pôvodného hliníkového šasi. Aj napriek takto veľkému zásahu do konštrukcie, Tesla potvrdila, že štandardná záruka vozidla ostáva v platnosti.

Tesla Model S Shooting Brake je ľahšia a tichšia

Pridaním zadného „batohu“ z uhlíkových vlákien klesla celková hmotnosť elektromobilu o 12 kg v porovnaní s originálom. Pritom veľkosť batožinového priestoru narástla o 210 litrov. Tzn., že základný objem zadného kufra je úctyhodných 955 litrov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Teslu Model S vo verzii kombi budú vyrábať až dve spoločnosti
Tesla Model S kombi sa už premáva po cestách. Do kufra sa zmestia 2 veľké psy
Tesla Model S dostala pancierovanie a stala sa najrýchlejším “náboju-vzdorným” auto sveta

Počas testovacej jazdy si redaktor Fully Charged všimol, že upravená Tesla Model S má iný zvuk. Zdalo sa mu , že Shooting-Brake je dokonca tichší ako štandardný sedan.

Cena konverzie Modelu S

Spoluzakladateľ spoločnosti Qwest Norfolk prezradil, že cena konverzie začína na sume 84 000 USD (cca 70 000 €). Očakáva však, že tá bude postupne klesať. Konverzia sedanu na „Shooting Brake“ trvá okolo 10 týždňov.

Teslu Model S „Shooting-Brake“ plánuje „vyrábať“ aj holandská spoločnosť RemetzCar a luxusný taliansky úpravca ARES Design. Talianska verzia má stáť 200 až 250 tisíc €.

Zdroj: Teslarati

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár