Elon Musk prezradil novinky o elektromobile, ktorý má byť zmenšeninou Tesly Semi

0

Slovensko nie je trhom, na ktorom sa darí vozidlám typu pickup, ten od Tesly by však mohol zaujať. Kalifornská spoločnosť totiž robí veci po svojom. Pickup, ktorý Elon Musk nazýva Tesla Truck má byť totiž zmenšenou verziou ťahača Tesla Semi s korbou. No a po dlhšej odmlke sme sa o pripravovanom elektrickom pickupe dozvedeli nové informácie.

Uvezie na korbe bežný pickup?

Minulý rok, pri príležitosti predstavenia prototypov Tesla Semi a Roadster 2, sa Elon Musk vyjadril k pripravovanému elektrickému pickupu, pričom odhalil aj dizajnové skice. Predná časť vozidla sa nápadne podobala na ťahač Semi, pričom Elon poznamenal, že na jeho korbu sa zmestí pickup bežnej veľkosti.

To znázorňovala aj jedna zo skíc. Elon Musk však všetkých ubezpečil, že na šoférovanie postačí bežné vodičské oprávnenie. Z toho vyplýva, že Tesla Pickup Truck, ako ho často média označujú, by mohol byť zmenšeninou veľkého ťahača Tesla Semi.

Šialená ťažná sila

Elon Musk nám teraz vo svoje aktuálnej twitterovej komunikácii prezradil ďalšie zaujímavé novinky o Tesle Pickup Truck. Úžitkový elektromobil bude mať podľa neho duálny motor, čo znamená pohon 4×4 a „šialený krútiaci moment“, aby dokázal poskytnúť masívnu ťažnú silu. A to neuveriteľných 150 ton. Pre porovnanie, veľký ťahač triedy 8, Tesla Semi, má zvládnuť 36 ton.

tesla pickup

Zdroj: Tesla

Polohovateľný úložný priestor

Tesla Pickup Truck by mal byť navyše nadštandardne praktická. Veď Elon hovorí, že nákladná časť vozidla by sa mohla naklápať a otáčať ako v prípade veľkých nákladných vozidiel. Taktiež dodal, že zavesenie kolies by malo mať možnosť dynamického nastavenia v závislosti od zaťaženia vozidla.

Natáčanie zadných kolies

Musk taktiež pripustil, že natáčateľná by mohla byť aj zadná náprava. To by dalo veľkému vozidlu výrazne lepšie manévrovacie schopnosti ako v prípade konkurencie. Minulosť totiž ukázala, že tých pár vozidiel, ktoré ponúkali túto možnosť, malo úspech.

Autoparking a 360˚ rozhľad

Na to, aby bolo možné dokonale využiť manévrovacie schopnosti veľkého vozidla s oboma natáčateľnými nápravami sa určite hodia systémy pre automatické parkovanie a 360-stupňový kamerový systém. Ich prítomnosť v Tesle Pickup Truck by naznačovala, že vozidlo by mohlo byť vybavené aj systémom Autopilot.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nikola Motors žaluje Teslu za porušenie patentov v rámci dizajnu ťahača Semi
Tesla zverejnila nový obrázok Modelu Y, ako aj dátum jeho predstavenia a výroby
Predstavená bola Tesla Model S P100DL EPCS V2.3 – závodný špeciál pre Electric GT

Po Modeli Y?

Napriek tomu, že nie sme zrovna fanúšikmi vozidiel typu pickup, na ten od Tesly sa už nesmierne tešíme. Zdá sa, že Tesla zbúra všetky konvencie aj v tomto automobilovom segmente. Otázka teraz znie, kedy by sme sa mohli Tesly Pickup Truck dočkať. Ak by sme mali hádať, mohlo by sa tak stať po zabehnutí výroby kompaktného SUV Tesla Model Y, ktorý pôjde do výroby v roku 2020.

Zdroj: Teslarati, titulná skica: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár