Tesla zverejnila nový obrázok Modelu Y, ako aj dátum jeho predstavenia a výroby

0

V rámci stretnutia akcionárov sme sa dozvedeli nové informácie o pripravovanom kompaktnom SUV Tesla Model Y. Elon Musk prezradil dátum jeho predstavenia aj výroby a ukázal nám nový obrázok.

Konečne sme v prípade očakávanej Tesly Model Y o čosi múdrejší. Potešil nás nový obrázok či skôr náčrt, ktorý je len druhou oficiálne zverejnenou vizualizáciou pripravovaného modelu. Nie je žiadnym prekvapením, že nám toho moc neukázal, zdá sa však, že sa nebude jednať o klasické SUV, ale skôr moderný crossover.

Odhalenie prebehne budúci rok

Elon Musk sa pomerne nedávno vyjadril, že Tesla Model Y bude prestavená v deň najbližších marcových Íd, t.j. 15. marca 2019. Vzápätí ale tento dátum spochybnil vyjadrením, že ho tento deň napadol práve v tejto chvíli, pretože to znie dobre. Aktuálne však Elon tento dátum potvrdil, resp. povedal, že Tesla odhalí Model Y v marci budúceho roku.

tesla model y

Zdroj: Tesla

Výroba podľa plánu

Veľa sa špekulovalo o termíne spustenia výroby kompaktného SUV. Zdroje z prostredia dodávateľov spoločnosti Tesla najskôr tvrdili, že zahájenie produkcie je naplánované na marec 2020. Neskôr priniesla agentúra Reuters správu, že hneď dvaja dodávatelia Tesly potvrdili spustenie výroby už v budúcom roku.

tesla model y teaser

Tesla Model Y – prvý oficiálny teaser. Zdroj: Tesla

Elon Musk teraz informuje, že Model Y sa dostane do výroby začiatkom roka 2020, čo je v zhode s jeho dávnejšími vyhláseniami. A to je potešujúce, pretože tu boli isté obavy, že produkčné problémy s Modelom 3 by mohli tieto plány posunúť.

Taktiež dodal, že Model Y sa bude vyrábať v novej továrni spolu s ďalšími novými modelmi Semi a Roadster 2. Všetko teda nasvedčuje tomu, že Tesla Model Y bude „Made in China„.

Tesla Model Y bez kože a Falcon Wings

Ďalšou zaujímavosťou, ktorú sme sa dozvedeli je to, že v Modeli Y nenájdeme žiadnu kožu. Dokonca ani na volante. Sme tak zvedaví či Tesla použije nejaký nový „zázračný“ materiál, vďaka ktorému nám nebude koža chýbať alebo tým myslela použitie výhradne syntetickej „vegan“ kože, ktorú ponúka aj pre súčasné modely.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk o Tesle Model Y: “Bude to produkčná revolúcia”
Elektrické SUV Hyundai Kona Electric dostalo prvú európsku cenovku. Tá poteší
PREKVAPENIE: Kia predstavila v tichosti elektrický crossover Niro EV

Taktiež sa zdá, že Tesla Model Y nebude nakoniec obsahovať zadné krídlové dvere Falcon Wings ako Model X. Vzhľadom k tomu, že sa Tesla snaží zjednodušovať proces výroby, ako aj prvotným problémom s ich mechanizmom v prípade väčšieho súrodenca, by to bolo logické.

Jedná sa o neznámy model z upútavky?

Tesla pomerne nedávno zverejnila prezentačné video, na ktorom sa nachádzal záhadný model vozidla. Mnohí toto vozidlo identifikovali ako prototyp Modelu Y. Teraz keď máme k dispozícii nový obrázok, myslíte si, že by sa mohlo skutočne jednať o Teslu Model Y?

tesla zahadny model

Zdroj: Insideevs, titulný obrázok: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár