Tesla má pripravovať výrobu modernizovaného Modelu 3 „Highland“

1

Koncom minulého roka sa objavila správa o veľkej modernizácii zrejme kumulatívne najpredávnejšieho elektromobilu na svete – Tesla Model 3. To pritom naznačujú aj „špionážne“ fotografie maskovaných vozidiel. A aktuálne prichádza Bloomberg so správou, že Tesla začína chystať produkčné linky na výrobu vynoveného Modelu 3 „Highland“.

Tesla Model 3 bola niekoľko rokov po sebe najpredávanejším elektromobilom na svete. V roku 2022 túto sériu podľa očakávania prerušil „súrodenecký“ Model Y a odsunul Model 3 na druhé miesto. Globálne predaje elektrického sedanu strednej triedy pritom medziročne poklesli o 5 %. A v Európe to bolo dokonca o 35 %.

Hlavnou príčinou poklesu predaja bol zrejme Model Y, ktorého produkčná kapacita postupne rástla, pričom sa začal dodávať na čoraz viac trhov. Vzhľadom na súčasné trendy (rastúci záujem o SUV/crossovery a klesajúci dopyt po sedanoch) sa pritom nemožno čudovať, že zákazníci uprednostňujú Model Y pred Modelom 3. A nemôžeme zabúdať ani na rastúcu konkurenciu.

Takže modernizácia Tesly Model 3 sa javí ako logický krok, ktorý by mohol „oživiť“ predaje. Treba však uviesť, že Tesla modernizáciu, o ktorej informovala koncom roka agentúra Reuters na základe 4 nemenovaných zdrojov, zatiaľ nepotvrdila. To je však pochopiteľné, aj keby to bola pravda, keďže skoré ohlásenie vynoveného Modelu 3 by teoreticky mohlo negatívne ovplyvniť dopyt. A to z dôvodu, že zákazníci by mohli čakať na novinku.

Nové „náznaky“

Ďalšími náznakmi, že Tesla chystá modernizáciu Modelu 3, sú rôzne snímky z časti maskovaných vozidiel, ktoré sa premávajú napríklad po kalifornských cestách. A s aktuálnou správou, aj keď opäť neoficiálnou a nepotvrdenou, ktorá by mohla dokazovať, že modernizovaná Tesla Model 3 sa naozaj chystá, prichádza Bloomberg.

Ten na základe zdrojov, ktoré údajne nechceli byť menované, pretože uvedené informácie nemajú verejný charakter, uvádza, že Tesla tento mesiac zastaví časť výroby vo svojom najproduktívnejšom závode Giga Shanghai, aby mohla začať zavádzať zmeny vedúce k výrobe modernizovaného Modelu 3. Postupná „fázová“ modernizácia výrobných liniek má trvať 2 mesiace a dodávky novinky zákazníkom majú byť spustené koncom tohto roka.

Nuž, sme veľmi zvedaví, čo z „toho“ nakoniec bude. Zatiaľ máme k dispozícii len neoficiálne informácie z nemenovaných zdrojov, ktoré Tesla nekomentovala. Medzi ne patrí aj to, že modernizácia Tesly Model 3 prebieha v rámci projektu nazývaného „Highland“ a má priniesť zníženie počtu komponentov, zjednodušenie interiéru, „funkcie, ktoré zákazníci Tesly oceňujú“ (týkať sa to má napr. displeja), redizajn exteriéru či zmeny v rámci pohonnej jednotky. Výroba by pritom mala byť spustená v 3. kvartáli tohto roka.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Modernizovaná Tesla Model 3 sa zrejme dočká aj faceliftu. VW ID.3 dostane facelift určite
Menšia a lacnejšia Tesla nie je dobrý nápad, tvrdí expert Munro a odporúča iný typ vozidla
Tesla predstaví svoj nový hlavný strategický plán 1. marca. Čo očakávať?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár