Modernizovaná Tesla Model 3 sa zrejme dočká aj faceliftu. VW ID.3 dostane facelift určite

1

Dve elektrické „trojky“ sa dočkajú modernizácie, a to Tesla Model 3 a VW ID.3. VW dokonca hovorí o 2. generácii vozidla, čo sa zdá byť aktuálne prehnané tvrdenie. V prípade Tesly by malo ísť o významnú modernizáciu. A na základe aktuálnych záberov maskovaného Modelu 3 sa zdá, že by sme sa mohli dočkať aj „faceliftu“, resp. redizajnu exteriéru.

Nedávno sa objavila správa, že Tesla v rámci projektu „Highland“ chystá významnú modernizáciu Modelu 3, ktorý je napredávanejším elektromobilom na svete.

Modernizácia sa má zameriavať na zníženie počtu komponentov, zmeny v rámci pohonnej jednotky, zjednodušenie už tak pomerne „sparťanského“ interiéru či „funkcie, ktoré zákazníci Tesly oceňujú“ (týkať sa to má napr. aj displeja). Zdroje tiež spomínajú možný redizajn exteriéru.

A nedávno zverejnené zábery naznačujú, že by sme sa naozaj mohli dočkať „faceliftu“ Tesly Model 3. Zábery boli podľa „influencera“ a používateľa siete Twitter „@omg_tesla“ zachytené v Santa Cruz (Kalifornia), čo je niečo cez 100 km od dizajnového centra spoločnosti Tesla v Hawthorne.

Maskovanie prednej a zadnej časti Modelu 3 naznačuje, že prípadný redizajn exteriéru by sa mohol týkať napr. nárazníkov, vzhľadu či „vnútornej“ grafiky svetiel, prípadne „masky“, resp. oblasti medzi svetlami. Nuž, uvidíme. Vynovená Tesla Model 3 sa má podľa spomínaných neoficiálnych a doteraz nepotvrdených informácií začať vyrábať v 3. kvartáli budúceho roku.

Volkswagen ID.3 „2.0“

Naopak oficiálne informácie priamo od výrobcu tu máme v prípade nového Volkswagenu ID.3. A to vrátane skíc avizovanej novinky. VW vo svojej tlačovej správe uvádza, že ich kompaktný elektrický hachcback, ktorý sa začal vyrábať v roku 2019, sa dočká novej úrovne kvality a dizajnu.

„Nový VW ID.3 potvrdzuje naše ambície v oblastiach kvality, dizajnu a trvalej udržateľnosti. Jeho dizajn je dospelejší a materiály v interiéri hodnotnejšie,“ uvádza Imelda Labbéová, členka predstavenstva zodpovedná za predaj, marketing a popredajné služby značky VW. Chystané zmeny na úrovni produktových vylepšení a rozšírenia sériovej výbavy majú pritom vychádzať z návrhov zákazníkov.

Aktualizovaná ID-trojka dostane najnovšiu generáciu softvéru (vrátane funkcionality OTA) či rozšírenú sériovú výbavu – napr. displej s uhlopriečkou 12″, „vyberateľnú podlahu batožinového priestoru“ a stredovú konzolu s 2 držiakmi na poháre.

VW tiež sľubuje jednoduchšie a komfortnejšie nabíjanie vďaka funkcii plug & charge a „inteligentnému e-plánovaču trás“, ako aj asistenčné systémy najnovšej generácie, vrátane „Travel Assist so zdieľanými dátami“ a „Park Assist Plus s funkciou Memory“.

Svetovej premiéry „faceliftovaného“ VW ID.3 sa máme dočkať začiatkom marca budúceho roku. Napr. Nemci si ho však môžu objednať už teraz, a to od 43 995 €. Zdá sa pritom, že VW model ID.3 zdražil. Spustenie dodávok novinky je naplánované na 4. štvrťrok 2023.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla má chystať veľkú modernizáciu svojho bestselleru Model 3. Čo očakávať?
VW informuje o prvých vylepšeniach svojich elektromobilov cez aktualizácie na diaľku (OTA)
Tesly Model Y a 3 údajne dostanú nový systém ovládania podobný vlajkovým lodiam či Semi

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. U TESLY 3 mám pocit, že skoro každá havárka bude rovno „totálka“ ….

    U VW ID.3 mám pocit, že to nikdy nebola, a ani nebude žiadna „ľudovka“ ……

Pridajte komentár