Je toto modernizovaná Tesla Model 3 „Highland“?

1

Od konca minulého roka sa objavujú neoficiálne informácie, že spoločnosť Tesla v rámci projektu s názvom Highland chystá podstatnú modernizáciu svojho elektrického sedanu strednej triedy Tesla Model 3. A tá má priniesť aj facelift, čoho ďalším dôkazom by mohla byť fotografia, ktorá sa objavila pred pár hodinami.

Tesla Model 3 je niekoľkoročným elektrickým bestsellerom a pravdepodobne aj kumulatívne najpredávanejším elektromobilom všetkých čias. Jej predaje však v ostatnej dobe stagnujú. A to najmä na úkor praktickejšieho súrodenca Model Y, ale zrejme aj vplyvom rastúcej konkurencie zo strany iných výrobcov elektrických vozidiel.

Možná modernizácia, o ktorej sa objavujú neoficiálne informácie podporené fotografiami maskovaných vozidiel už cca pol roka, tak dáva zmysel. Tá by totiž mohla opäť „nakopnúť“ predaje tohto sedanu strednej triedy, ktorý je na „masovom“ trhu od roku 2018 (prvé vozidlá boli odovzdané v polovici roku 2017).

Podľa viacerých správ sa má modernizácia Modelu 3 dotknúť aj dizajnu vozidla, pričom fotografie maskovaných vozidiel premávajúcich sa po Kalifornii naznačujú, že zmeny sa dotknú minimálne prednej a zadnej časti. A aktuálne sa na sieti Reddit objavila fotografia, na ktorej by mohla byť faceliftovaná Tesla Model 3. Ak teda nejde o vydarenú fotomontáž, čo sa nateraz nedá vylúčiť. Fotografiu zverejnil v rámci vlákna r/TeslaMotors používateľ ffiarpg (podľa vlastných slov nepracuje pre Teslu), ale jej zdroj nie je bližšie známy.

Model 3 Refresh
by u/ffiarpg in teslamotors

Ak je fotografia skutočná, vidíme na nej pravdepodobne modernizovaný Model 3, ktorý sa po dizajnovej stránke dočkal minimálne faceliftu prednej časti. Úplne nové sú predné svetlá či predný nárazník. Vozidlo pritom z prednej časti trošku pripomína prototyp chystaného športového modelu Tesla Roadster 2. Zdá sa tiež, že zaznamenané vozidlo má aj nové disky kolies.

Čo ďalšie dizajnové zmeny?

Čo sa týka ďalších dizajnových zmien, okrem zadnej časti, tie by sa mali podľa nedávno zverejnenej správy dotknúť aj interiéru.

V rámci neho má byť nahradená lišta, ktorá v štandardnom prevedení imituje drevo (v rámci príplatkovej bielej konfigurácie ide o bielu plastovú lištu). A to ekvivalentom z látky. Pravdepodobne má ísť o Alcantaru. Redizajn interiéru sa má dotknúť aj „prístrojovej dosky“ a očakávať máme aj ďalšie menej výrazné zmeny.

Nuž, uvidíme. Zatiaľ treba brať zverejnenú fotografiu s rezervou, keďže až kým Tesla oficiálne nepredstaví modernizovaný Model 3, musíme počítať s tým, že ide o vydarenú fotomontáž.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čo má priniesť modernizácia/facelift Tesly Model 3?
Toyota rozobrala Teslu Model Y a vraj bola v úžase. A Tesla má chystať „facelift“ tohto modelu
Tesla naznačila batériu pre chystaný lacnejší elektromobil a avizuje van aj autobus

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár