Toyota rozobrala Teslu Model Y a vraj bola v úžase. A Tesla má chystať „facelift“ tohto modelu

4

Aktuálne sa objavili dve zaujímavé správy, ktoré sa týkajú najpredávanejšieho elektromobilu za minulý rok, teda modelu Tesla Model Y. Podľa prvej z nich Toyota vykonala reverzné inžinierstvom tohto modelu, pričom predstavitelia japonskej automobilky mali byť zaskočení tým, čo objavili. A podľa druhej správy chystá Tesla modernizáciu Modelu Y, vrátane faceliftu.

Teslarati na základe správy od Autonews informuje, že inžinieri spoločnosti Toyota nedávno v rámci reverzného inžinierstva rozobrali elektromobil Tesla Model Y. Portál Autonews pritom uviedol, že objavili „majstrovsky zjednodušenú konštrukciu vozidla, ktorá je postavená s pokročilou výrobnou zručnosťou“.

Jeden z vedúcich pracovníkov Toyoty mal uviesť, že keď Teslu Model Y „stiahli z kože“, uvideli neuveriteľné „umelecké dielo“. A mal tiež dodať, že Tesla má úplne inú výrobnú filozofiu. Na základe reverzného inžinierstva mala pritom Toyota odhadnúť, že Tesla efektívne eliminovala stovky dielov a cca 220 kg hmotnosti. Inovácie tiež mali prispieť k zvýšeniu dojazdu vozidla a k zníženiu celkových nákladov.

Ďalší z manažérov Toyoty mal zas uviesť, že v rámci svojej spoločnosti potrebujú niečo iné, ako robili doteraz. A to novú platformu určenú špeciálne pre elektromobily. Nuž, cesta k tomuto neprekvapujúcemu poznatku trvala Toyote oveľa dlhšie ako jej konkurentom.

Tesla Model Y má prejsť modernizáciou

Je známe, že Tesla neustále vylepšuje svoje elektromobily, aj keď to nemusí byť vidno na prvý pohľad. Občas však naraz vykoná rozsiahlu modernizáciu. A toho sa má podľa nemenovaných zdrojov agentúry Reuters dočkať  práve „rozoberaná“ Tesla Model Y.

Projekt s názvom Juniper má preniesť zmeny, ktoré sa týkajú ako exteriéru, tak aj interiéru. Tesla už mala rokovať so svojimi dodávateľmi ohľadom nových exteriérových a interiérových komponentov. „Faceliftovaná“ Tesla Model Y by sa mala podľa zdrojov dostať do výroby v októbri budúceho roka.

Už skôr sa objavila správa, že Tesla chystá rozsiahlu modernizáciu Modelu 3, vrátane skutočného faceliftu. Takže nemôže byť prekvapením, že by sa niečo podobné malo týkať aj blízkeho príbuzného Modelu Y. Vynovená Tesla Model 3 sa však má začať vyrábať podstatne skôr, keďže dodávky vozidiel zákazníkom majú byť spustené koncom tohto roka.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Toyota kritizovaná za postoj k e-mobilite a greenwashing, mení šéfa. Nový chce urýchliť elektrifikáciu
Tesla Model Y je medzi najpredávanejšími autami za rok 2022 bez ohľadu na druh pohonu. Stane sa jednotkou?
Toyota tvrdí, že hybridy sú ekologickejšie ako elektromobily, keď straší nedostatkom surovín pre batérie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Toyota žasne, ako zaspala a Teslu už nedobehne – giga Mexiko a giga Indonézia – obe tak do dvoch rokov – to istia. Pritom sa budú rozširovať aj gigy Berlín, Texas a Šanghaj. A Tesla energetika, robotika, solid-state batérie, najnovšie aj ťažba surovín, autonómna jazda…

  2. nie je dolezite on

    bol som stary Toyotak, ale v sucasnosti Toyota = Nokia….
    a ja cakam na svoj prvy elektromobil, hadam v maji pride 😉

  3. Ohayō Toyota !!! Rozobratých Tesiel ste, milí Toyoťáci mali mať každý rok, a to aj viac kusov !!!!! ….. Tí horší potom len kopírujú, tí schopnejší vylepšujú !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pridajte komentár