Čo má priniesť modernizácia/facelift Tesly Model 3?

5

Od novembra minulého roku sa objavujú informácie, podľa ktorých má Tesla chystať zásadnejšiu modernizáciu elektrického bestselleru Tesla Model 3, vrátane faceliftu. A aktuálne sa objavila neoficiálna správa o konkrétnejších zmenách, ktorých sa má tento model dočkať.

Koncom minulého roka priniesla agentúra Reuters na základe nemenovaných zdrojov správu, že Tesla v rámci projektu „Highland“ pracuje na modernizácii a facelifte svojho napredávanejšieho vozidla Model 3, ktoré je zároveň najpredávanejším elektromobilom v histórii (kumulatívne).

A web Not a Tesla app aktuálne informuje, že získal informácie ohľadom konkrétnych zmien, ktorých sa má Tesla Model 3 dočkať v rámci projektu Highland. Odvoláva sa pritom na „dôveryhodného informátora“.

Facelift exteriéru a interiéru

Podľa tejto neoficiálnej správy, modernizácia Modelu 3 prinesie nové svetlomety. A to aj po celkovej dizajnovej stránke, nielen aktualizáciu „vnútornej“ grafiky. Nové majú byť aj nárazníky. Okrem „osvieženia“ ich dizajnu a prispôsobeniu sa tvarom nových svetlomerov, by za zmenou predného nárazníka mala stáť aj snaha o zlepšenie aerodynamiky či zníženie výrobných nákladov.

To, že dôjde k spomínaným zmenám, naznačujú aj fotografie maskovaných vozidiel, ktoré jazdia po Kalifornii, napr. neďaleko dizajnového centra spoločnosti Tesla v Hawthorne. A aktualizácie, vrátane redizajnu sa majú dočkať aj vonkajšie spätné zrkadlá. Táto zmena však má byť menej výrazná.

V rámci interiéru má byť nahradená lišta, ktorá v štandardnom prevedení imituje drevo (v rámci príplatkovej bielej konfigurácie ide o bielu plastovú lištu). A to ekvivalentom z látky. Pravdepodobne má ísť o Alcantaru. Redizajn interiéru sa má dotknúť aj „prístrojovej dosky“ a očakávať máme aj ďalšie menej výrazné zmeny.

Ďalšie zmeny

Modernizácia Tesly Model 3 má priniesť taktiež nové kamery. Nová kamera má pribudnúť v strede dolnej časti predného nárazníka. Tá by mala pomôcť suplovať odstránený predný parkovací senzor. Ďalšie kamery majú pribudnúť po stranách vozidla. V puzdre v blízkosti predných kolies majú byť po novom po dve kamery. Jedna bude smerovaná dozadu a druhá opačným smerom.

Modernizácia má tiež priniesť tzv. Hardware 4. V rámci neho sa očakáva napr. zmena rozlíšenia kamier – 5 megapixelov namiesto 1,2 megapixelov. Vďaka rozšíreniu kamerového systému by pritom Tesla mohla ponúknuť aj funkciu pohľadu z vtáčej perspektívy.

Tesla sa postupne zbavuje senzorov, ktoré nepovažuje za nevyhnutné. Ďalším z nich má byť snímač vonkajšej teploty. Tento údaj má Tesla po novom zabezpečiť prostredníctvom polohy GPS a údajov o počasí. Modul GPS sa má pritom dočkať vylepšení, vďaka ktorým má byť presnejší. A podľa skorších správ od Reuters sa má modernizácia Modelu 3 týkať aj pohonnej jednotky či centrálneho dotykového displeja.

Nuž, uvidíme. Spomínané zmeny treba brať zatiaľ s rezervou, nakoľko ide o neoficiálne informácie. Múdrejší v tomto smere by sme mohli byť koncom tohto roka, kedy má Tesla podľa informácií od Bloombergu spustiť dodávky modernizovaného elektromobilu Tesla Model 3 „Highland“.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Toyota rozobrala Teslu Model Y a vraj bola v úžase. A Tesla má chystať „facelift“ tohto modelu
V čom tkvie nová „revolučná“ výrobná inovácia Tesly, ktorá prinesie lacnejšie elektromobily?
Tesla Cybertruck news: Dostupné verzie, funkcie, rozmery, interiér, výbava, príslušenstvo a iné

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

 1. Ak tie kamery nebudu samocistiace, tak nech si trhnu. Na nasich cestach budu slepe. Uz som si zvykol ze vzdy ked idem do kufra utriem cuvaciu kamerku, ale keby som mal 3-4x do dna chodit okolo auta a cistit vsetky kamery tak sa zblaznim.

  A fakt GPS a internet na urcenie teploty namiesto obycajneho teplomera? Cize ked nebudem online nedozviem sa teplotu? Alebo v tuneli, pdzemnej garazi, nejakej doline … Elonovi uz hrabe z tej digitalizacie. 🙂

   • O Tesle možno smelo uvažovať, lebo sa chystajú veľké zmeny vo výrobe, ktoré prinesú zníženie nákladov o 50 %. Na Teslu za polovicu sa teším!

  • Je správne, že sa zbytočné resp. duplicitné náklady odbúrajú, načo milióny teplomerov v autách, keď máme online údaje z GPS? Treba myslieť aj na prírodu, už melie z posledného a Tesla vlastne vznikla preto, aby sa príroda ochránila.

  • Sorry TAUR, ako velmi potrebujes k zivotu info o teplote v tuneli ci podzemke? Ty nemusis byt online, staci ked bude Tvoja Tesla. A nevycital by som Tesle kamery, skor nasim cestarom stav ciest.

   Ked mi niektora kamera hlasi chybu ci znecistenie, pozriem sa cez okno, ako pri beznom aute. Nic viac to nechce.

Pridajte komentár