Tesla odstráni z ponuky 2 farebné varianty laku a zdraží Model 3

0

Spoločnosť Tesla oznámila zákazníkom, že odstráni z ponuky niektoré farebné varianty laku pre všetky svoje modely. Taktiež zvýšila cenu Tesly Model 3 Dual Motor (AWD). Čo je za tým?

Tesla robí všetko preto, aby zefektívnila výrobu svojich elektromobilov. Na to doplatia aj dva aktuálne ponúkané varianty laku. Zrejme kvôli ich zložitejšiemu nanášaniu, ktoré spomaľuje výrobu. Jedná sa o farby „Metallic Silver“ a „Obsidian Black Metallic“, ktoré sú dostupné pre všetky modely značky.

Posledná šanca na objednanie

Tesla však ponúka záujemcom o vozidlá v spomínaných farbách poslednú šancu na objednanie. Ich vyradenie bude totiž postupné. Lak vo farbe „Metallic Silver“ a „Obsidian Black Metallic“ bude dostupný do 13. septembra. Potom sa zvýši ich cena z 1 500 $ na 2 000 $ a budú dostupné len na požiadanie. Z ponuky budú odstránené 22. septembra.

Problémy s kvalitou iných farieb laku

Zaujímavé je, že pred necelými 2 týždňami sa Elon Musk vyjadril, že fremonstká lakovňa má kvalitatívne problémy s niektorými farebnými variantmi laku pre Model 3. Kvôli tomu sa majú oneskorovať dodávky niektorých vozidiel. Spomínal však iné farby laku, ako v prípade tých, ktoré sa Tesla chystá vyradiť z ponuky. A to „Pearl White multi-coat“ a „Red multi-coat“.

Duálny pohon Modelu 3 drahší ako pri Modeli S

Tesla sa hrá pomerne často s cenami verzií Tesly Model 3. Chce tým ovplyvniť dopyt tak, aby korešpondoval s aktuálnymi výrobnými kapacitami, vďaka čomu môže vyrobiť a dodať viac vozidiel.

Tentokrát upravila spoločnosť cenu príplatku za variant s duálnym pohonom, t.j. s dvoma elektromotormi, ktoré poháňajú obe nápravy (AWD/4×4). A to opäť. Pri predstavení tejto verzie hovorila Tesla o príplatku 5 000 $ v porovnaní s verziou so zadným náhonom (RWD).

Ešte predtým však Elon Musk sľuboval, že tento príplatok bude nižší ako v prípade Modelu S (5 000 $), a tak ho Tesla neskôr znížila na 4 000 $. V auguste však stúpla suma na pôvodných 5 000 $. Aktuálne došlo k jej navýšeniu o ďalších 1 000 $.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk naznačil nový produkt spoločnosti Tesla
Tesla zrejme začala vyrábať prvé Modely 3 určené pre Európu
Top Gear otestoval Teslu Model 3 Performance. Čo na ňu hovorí?

Zdroje: Electrek, Insideevs, Electrek 2, titulný obrázok: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár