Tesla zrejme začala vyrábať prvé Modely 3 určené pre Európu

0

Sledovanie registrácií VIN čísel Tesly Model 3 nám dáva relatívne dobrú predstavu o aktuálnom objeme jej  produkcie. Teraz sa však zdá, že odhalilo výrobu prvých Modelov 3, ktoré sú určené pre európsky trh.

Tesla zaregistrovala v rámci Modelu 3 už vyše 100 000 VIN čísel. 17 z nich by malo pritom patriť vozidlám, ktoré boli vyrobené pre Európanov. Dôkazom má byť šiesta číslica v poradí 17-miestneho VIN kódu. Tá ma hodnotu „7“. „Sedmička“ v rámci rovnakého poradia sa pritom používa na identifikáciu modelu Tesla Model S pre európsky trh.

RWD aj AWD

Ďalšie čísla pritom naznačujú, že boli vyrobené verzie so zadným (RWD) a duálnym pohonom (AWD). Na najvýkonnejšiu verziu „Performance“ s výkonným duálnym pohonom sa zatiaľ nedostalo. To však pri takomto nízkom počte nič neznamená.

V čase predpokladanej distribúcie do Európy by však mali byť vo výrobe všetky verzie, vrátane základnej, najlacnejšej „Standard Battery“ so zadným pohonom a menšou batériou, ktorá má zabezpečiť dojazd 354 km (EPA). Je však otázne, či Tesla najskôr nespustí na starom kontinente predaj drahších „Long Range Battery“ verzií, tak ako tomu je v USA.

https://www.teslamagazin.sk/wp-content/uploads/2018/06/tesla-model-3-vyroba-tovaren-bloomberg

Zdroj: bloomberg.com

Spustenie dodávok do Európy

Pre istotu pripomíname, že Elon Musk potvrdil spustenie dodávok Tesly Modelu 3 do Európy v 1. polroku 2019. To sa týka vozidiel s ľavostranným riadením (LHD). Pravostranné verzie sú plánované na stred roka. Dúfame však, že už čoskoro sa termín pre LHD viac konkretizuje, nakoľko 1. polrok zahŕňa rozpätie 6 mesiacov.

Produkcia je zdá sa stabilná a stúpa

Bloomberg na základe registrácií VIN čísel odhaduje, že Tesla už dávnejšie dosiahla stabilnú produkciu Modelu 3 v počte 5 000 ks týždenne. A v poslednom období to má byť dokonca 6 000 ks za týždeň. Analytik spoločnosti Nomura Instinet, Romit Shah, pritom odhaduje, že v aktuálnom štvrťroku by mohla Tesla vyrobiť 65 až 70 tisíc vozidiel Model 3.

Podobné čísla potvrdil aj ďalší analytik George Galliers po návšteve továrne. Dodal pritom, že produkcia by mohla vzrásť vďaka malým kapitálovým výdavkom na 7 až 8 tisíc vozidiel týždenne. Konečným cieľom Tesly je pritom 10 000 ks za týždeň. Termín jeho plánovaného naplnenia ale nie aktuálne známy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Majiteľ Tesly Model 3 tvrdí, že mu Autopilot zachránil život | VIDEO
Najlacnejšia Tesla Model 3 pôjde do predaja s novou a lepšou batériou
Teslu Model 3 je možné kúpiť cez “firemný Aliexpress”. Na koľko vyjde?

Zdroje: CleanTechnicaTeslarati, titulná fotografia: Tesla 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár