Top Gear otestoval Teslu Model 3 Performance. Čo na ňu hovorí?

0

Top Gear otestoval najvýkonnejšiu a najdrahšiu verziu Tesly Model 3 s prívlastkom „Performance“. Na začiatku si pritom položil otázku, či sa jedná o skutočného konkurenta „triednych“ športových ikon ako BMW M3 a Mercedes-AMG C 63.

Elon Musk sa nechal počuť, že Tesla Model 3 Performance je o 15 % rýchlejšia a lepšie ovládateľnejšia ako BMW M3. To u mnohých určite vyvolalo pohoršenie. Avšak reakcie viacerých recenzentov naznačujú, že to môže byť pravda. Čo si však o tomto modeli, ktorý má zrýchlenie z 0 na 100 km/h ako superautá (oficiálne 3.5 s, v reále ešte rýchlejšie) Top Gear?

Recenzent Jason Barlow priznáva, že by skutočne rád pomenoval tento automobil ako „M“ 3, ale že ako všetci vieme, nebolo by to vhodné… Taktiež však hovorí, že neexistuje elektromobil, ktorý by vyvolal také úprimné emócie ako „naše staré priateľské vnútorné spaľovanie“.

Medzi „superšportmi“ ako doma

Top Gear mal možnosť otestovať Teslu Model 3 Performance v rámci podujatia Monterey Car Week. A to v sprievode vozidiel ako LaFerrari, Ferrari 250 GT California Spider, Porsche 918 a viacerých modelov od McLaren. Top Gear pritom potvrdil, že Model 3 sa medzi nimi cítil „ako doma“.

tesla model 3 performance dual motor

Plusy a mínusy podľa Top Gear

+ minimalistický interiér
+ dotykový displej sa používa ľahko a má dobrý „layout“
+ výborná konektivita
+ napriek negatívnym správam z médií, dobrá kvalita spracovania
+ dobrá je aj celková kvalita
+ úžasná akcelerácia / okamžitý krútiaci moment
+ dobré vyváženie hmotnosti
+ skvelá ovládateľnosť
+ vynikajúca citlivosť riadenia v porovnaní s mnohými elektromobilmi
+ celková uspokojivosť

– kľučky dverí
– slabá opora sedadiel
– nie zrovna nízka cena (78 000 $)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla odhalí o pár dní “prekvapenie”. Bude to nový model elektromobilu?
Spoločnosť UPS otestovala ťahač Tesla Semi. Čo naň hovorí?
Spolutvorca Top Gear otestoval závodnú Teslu Model S. Čo hovorí?

Zdroj: Top Gear cez Insideevs, titulná fotografia: Tesla 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár