Elon Musk naznačil nový produkt spoločnosti Tesla

0

Elon Musk v rámci interview s Joeom Roganom nehovoril len o elektrickom lietadle, ale naznačil aj nový produkt spoločnosti Tesla. Ten by bol v súčasnosti viac ako „aktuálny“ aj na Slovensku a bol by súčasťou inteligentnej udržateľnej domácnosti.

V rámci spomínaného interview sa rozoberali aj produkty z divízie Tesla Energy. Reč sa tak nemohla vyhnúť ani téme napájania domácnosti prostredníctvom solárnej strechy. Elon Musk sa v rámci diskusie o pokrytí energetických potrieb domácnosti prostredníctvom solárnej energie vyrobenej solárnou strechou Tesla dostal až k potenciálnému novému produktu spoločnosti.

Elon Musk povedal, že pokrytie energetických nárokov domácnosti závisí aj od efektivity domu a rozvinul myšlienky inteligentnejšieho klimatizačného systému. Keď si predstavíme nedávne dlho trvajúce letné dni, ktoré zdá sa v vplyvom globálneho otepľovania rokmi pribúdajú, môžu sa stať klimatizačné systémy nevyhnutnosťou pre domáci komfort či dokonca ochranu zdravia.

No a keďže takýto systém nie je lacný ani v rámci prevádzkových nákladov, budeme rozhodne zvedaví na spomínané „smart“ riešenie od Tesly, ktoré podľa Elona Muska prinesie väčšiu efektivitu, a teda aj nižšie náklady či spotrebu doma vyprodukovanej solárnej energie.

Systém s dávkou inteligencie

„Klimatizačný systém by mal predvídať, kedy budete doma, a tomu prispôsobiť svoju činnosť, a to za pomoci malej dávky umelej inteligencie. Nehovorím o „geniálnej domácnosti“, len o základných veciach,“ povedal na adresu „inteligentnejšej“ klimatizácie Elon Musk.

Prepojenie s vozidlami Tesla

Musk dodal, že ak by bol tento inteligentný klimatizačný systém pripojený k automobilu, mohol by presne vedieť, kedy sa vrátite domov. Klimatizoval by tak domácnosť len vtedy, keď je to žiaduce, čím by šetril energiu.

Podľa neho by nebolo takéto prepojenie náročné, nakoľko vozidlá Tesla sú už na niečo podobné pripravené, keďže je ich možné sledovať prostredníctvom mobilnej aplikácie. Stačilo by zabezpečiť interakciu so „smart klimatizáciou“.

„Vážny“ produkt?

O tom, že sa jedná zrejme o vážny produkt, ktorý by mohla Tesla priniesť na trh, môže svedčiť Muskova reakcia na otázku ohľadom toho, či už je „smart klíma“ v štádiu návrhu. „Nemôžem odpovedať na otázky o potenciálnych budúcich produktoch,“ povedal.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Najväčšia batéria sveta od Tesly ušetrila za pol roka 9 miliónov $
Elon Musk hovoril o svojom návrhu elektrického nadzvukového lietadla
Majiteľ solárnej strechy Tesla hovorí nákladoch, úsporách, výkone a údržbe

Zdroj: Joe Rogan cez Electrek, titulný obrázok: Miysis Studio 3D

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár