Elektrické SUV Hyundai Kona Electric dostalo slovenské ceny!

3

Dnes sme spoznali oficiálnu slovenskú cenu jedného z najočakávanejších elektromobilov na našom trhu, ktorým je Hyundai Kona Electric. Veríme, že malé elektrické SUV budeme stretávať na našich cestách pomerne často.

Pohľad do nášho archívu napovedá, že my aj naši čitatelia boli na cenu Hyundaiu Kona Electric viac ako len zvedaví. Informovali sme vás preto o každej cenovke v rámci iných trhov, ktorú sa nám podarilo zachytiť.

Začali sme v ďalekej Južnej Kórei

„Cenový maratón“ sme odštartovali na domácom kórejskom trhu, pričom tamojšie ceny nás naladili celkom pozitívne. Tie začínali na sume 32 900 € (po prepočte) za verziu s 39,2 kWh batériou (dojazd 300 km – WLTP), resp. 36 700 € za verziu so 64 kWh batériou (dojazd 470 km – WLTP).

Potom prišla na rad „Mekka“ elektromobility, Nórsko. V rámci tamojšieho trhu sme však spoznali iba cenu 64 kWh verzie, a to 34 190 € po prepočte. Jednalo sa však zrejme o cenu bez dane. Neskôr sme dozvedeli aj nemecké (34 600 €, resp. 39 000 €) a britské (33 400 €, resp. 38 500 € po prepočte) ceny.

A sme doma

Zdalo sa, že významnú nápovedu nám dala nakoniec cena na českom trhu, keďže slovenské zastúpenie automobilky Hyundai patrí pod českú organizáciu. Našťastie slovenská cena elektromobilu Hyundai Kona Electric je podobná tej českej len v prípade základnej 39,2 kWh verzie. Tá vyjde na Slovensku na 34 990 €, zatiaľ čo u našich susedov na cca 35 100 €.

64 kWh verzia sa u nás bude predávať od sumy 38 490 €, pričom v Česku začína na sume 41 400 €. Avšak na druhej strane, v tejto chvíli nepoznáme úrovne jej výbavy na slovenskom trhu. Môže sa teda stať, že u nás sa bude ponúkať základná verzia v nižšom stupni výbavy, čoho dôsledkom je aj nižšia cena.

Ďalšie informácie čoskoro

„Slovenské“ stupne výbavy spoznáme už čoskoro, najneskôr zajtra. Veríme, že aj možný dátum prvých dodávok na náš trh. Keď sa tak stane, článok doplníme. Podrobné informácie o elektrickom SUV Hyundai Kona Electric nájdete v našom článku Hyundai dnes predstavil elektrickú verziu modelu Kona. Môže sa stať hitom.

DOPLNENÉ: Verzia so 64 kWh batériou bude na našom trhu dostupná aj vo výbave „Electric+“, a to za 42 490 €. Nájdeme v nej navyše najmodernejších jazdných asistentov či navigáciu a väčší 8″ displej. Viac…

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Top Gear: Hyundai Kona Electric je najlepší cenovo dostupný elektromobil
Spoznali sme dojazd Hyundai Kona Electric podľa realistickej normy EPA
Audi a Hyundai budú spolupracovať na vodíkových autách. Nové modely čoskoro

Zdroj titulnej fotografie: Hyundai

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. asi malokto cakal, ze s velkou baterkou bude po 40.000, takze fajn. uvidime este tie vybavy a co vsetko bude potrebne dokupit aby to bolo vo verzii ako novinarske auta.

Pridajte komentár