Chystaná vlajková „elektro-loď“ koncernu VW má ponúknuť dojazd 650 km

2

K dispozícii sú ďalšie neoficiálne informácie ohľadom „priekopníckeho“ elektromobilu značky Audi s možným názvom A9 e-tron, ktorý má priniesť základy pre budúcu generáciu e-modelov koncernu VW. Cieľom tohto projektu (Artemis) je dobehnutie spoločnosti Tesla.

Audi v máji oznámilo spustenie projektu Artemis, z ktorého má ťažiť celý koncern Volkswagen Group. Podľa nemeckej automobilky bude jeho prvým výstupom „priekopnícky vysokoefektívny elektromobil.“ Neoficiálne informácie hovoria o tom, že by mohol niesť názov Audi A9 e-tron a dizajnovo vychádzať z konceptu Aicon (viď titulný obrázok).

Podľa aktuálnych informácií, s ktorými prichádza Handelsblatt, pôjde o elektrický sedan luxusnej triedy s pracovným názvom Landjet, píše Electrive. Zaradiť sa má nad model A8, čo by mohlo potvrdzovať skoršie správy o názve A9 e-tron.

Ďalšie novinky

Podľa Handelsblatt má byť tento model postavený ako konkurent budúcej generácie Tesly Model S. Má dostať úplne novú softvérovú platformu a ponúknuť dojazd 650 km. Z tohto modelu by mali byť tiež odvodené elektromobily značiek Porsche s Bentley.

Vývoj elektromobilu má zhltnúť miliardy €. V pláne je predaj 15 000 až 20 000 kusov ročne. V rámci projektu Artemis má pracovať 250-členný tím, ktorý je nezávislý od podnikovej štruktúry, vrátane byrokracie, pričom môže využívať koncernové zdroje na rôznych úrovniach.

„Dobehnutie Tesly“

Cieľ projektu Artemis má byť jasný. A to dohnať spoločnosť Tesla v oblasti softvérovej architektúry, digitalizácie a technológie batérií. „Audi A9 e-tron“ sa má dostať do výroby a predaja v roku 2024, takže na tento elektromobil, ktorý má byť podľa koncernu VW „priekopnícky“, si ešte počkáme.

Do tej doby sa toho teda môže v oblasti elektromobility mnoho zmeniť, každopádne budeme koncernu VW držať palce, pretože z tohto modelu by mali ťažiť aj ďalšie koncernové elektromobily, vrátane cenovo dostupnejších, a tým pádom aj oveľa širšie spektrum zákazníkov.

Zákazníkom pritom bude jedno, či sa koncernu Volkswagen podarí dobehnúť Teslu alebo nie. Veď tí chcú hlavne elektromobily, ktoré spĺňajú ich požiadavky.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi má chystať „uzatvorenú“ hi-tech sieť nabíjacích staníc po vzore Tesly
Nemci priznávajú, že v oblasti elektromobility a softvéru zaspali dobu
Audi predstavilo kompaktné e-SUV Q4 Sportback e-tron s dojazdom 500 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. dalsi konkurent, dobiehac resp. killer TESLY 🙂 🙂 🙂 ze vas to este bavi sudruhovia… kecy kecy kecy… nikto nedokaze dat to, co vy dokazete slubit…. a potom pride 22.september, a pochopite, ako hlboko v prdeli sa nachadzate…

  2. Dojazd 650 km chce Audi ponúknuť v roku 2024? To si myslia, že dobehnú Teslu? V tom čase bude Tesla ponúkať dojazd minimálne 1000 km.

Pridajte komentár