Novinky o „priekopníckom“ elektromobile koncernu VW – Audi „A9 e-tron“

2

Britský Autocar prichádza so zaujímavými neoficiálnymi novinkami ohľadom oficiálne potvrdeného projektu Artemis, vďaka ktorému sa má dostať koncern Volkswagen Group na vyšší technologický level v oblasti elektromobility. Jeho prvým výstupom má byť „priekopnícky vysokoefektívny elektromobil“ „Audi A9 e-tron„.

Tento model sa má zaradiť do segmentu luxusných sedanov a stať sa vlajkovou loďou a technologickým priekopníkom nemeckého koncernu VW, ale aj vlajkovou loďou medzi luxusnými vozidlami. Konkurovať má pritom napríklad chystanému elektromobilu Mercedes-Benz EQS.

Jeho pracovný názov má byť „E6“. Podľa zdrojov Autocar z centrály značky, by však mohla niesť produkčná verzia meno Audi A9 e-tron. Vychádzať má z konceptu Audi Aicon, ktorý bol predstavený ešte v roku 2017. Takže by malo ísť o naozaj veľký sedan so športovým strihom.

Elektrická „vlajka“ bude vybavená najnovším hnacím ústrojenstvom, batériou a systémom autonómneho riadenia, ako aj funkcionalitami 5G, vrátane ‘car-to-X’, rozšírenej reality a aktualizácií na diaľku (tzv. OTA). Čo sa týka veľkosti, exteriérom má pripomínať Audi A7, interiérom Audi A8.

Artemis ako nositeľ kľúčových inovácií

Vozidlo vzniká v rámci nového projektu Artemis. Ide o samostatnú vývojovú skupinu VW Group pod taktovkou šéfa značky Audi. Tá bude spolupracovať s konvenčným vývojovým oddelením Audi, koncernovou organizáciou „Car.Software.org“, ako aj automobilkou Porsche.

Artemis má okrem technických riešení priniesť zrýchlenie vývojových procesov ďalších vozidiel a redukciu podnikovej byrokracie. Taktiež bude mať na starosti zavádzanie nových technológií v rámci značky.

Znie to teda tak, ako by si koncern Volkswagen Group uvedomil a priznal, že pre naplnenie svojich ambicióznych plánov v oblasti elektromobility bude musieť urobiť ďaleko viac, ako pôvodne plánoval.

A tomu zodpovedá aj časový horizont uvedenia spomínaného vlajkové elektromobilu Audi „A9 e-tron“ na trh – rok 2024. To je naozaj ďaleko, avšak zrejme bude lepšie počkať na dúfajme skutočne technologicky vyspelé a konkurencieschopné vozidlo, ako dostať čo najskôr diskutabilný „nedorobok“.

Zdroj: Autocar

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi predstavilo e-tron S – „prvý 3-motorový elektromobil na svete“
Nemci priznávajú, že v oblasti elektromobility a softvéru zaspali dobu
Audi uvedie do konca roka na trh 5 elektromobilov a 12 plug-in hybridov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Nie aby kúpili licenciu od Tesly a rozbehli výrobu v miliónoch, čo by umožnilo znížiť cenu a masovo rozvinúť elektromobilitu, radšej vyrábajú takéto správy o tom, čo o štyri roky určite nebude a pretláčajú obrie SUV spaľováky.

Pridajte komentár