Volkswagen ID. Buzz sa blíži. Aké má mať parametre?

3

Spustenie výroby mikrobusu/dodávky Volkswagen ID. Buzz sa blíži, pričom z Nemecka prichádzajú nové, aj keď zatiaľ len neoficiálne informácie ohľadom parametrov tejto elektrickej novinky. Ako sa líšia od tých, ktoré sa týkali koncepčného modelu z roku 2017?

VW predstavil koncept I.D. Buzz ešte v roku 2017. Ten mal rozmery 4 942 x 1 976 x 1 963 x 3 300 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor) a 2 verzie plne elektrického hnacieho systému s pohonom zadnej nápravy/oboch náprav, výkonom 200 kW/275 kW, 83-kWh/111-kWh batériou, podporou nabíjania max. výkonom 150 kW, nabitím na 80 % za 30 min a dojazdom 600 km NEDC (111-kWh verzia).

Volkswagen ID. Buzz, ktorý má vstúpiť do výroby v 1. kvartáli budúceho roka, pričom spustenie dodávok je naplánované na leto, sa už dá predobjednať na prvých trhoch, napríklad v Nórsku a Švédsku. Volkswagen však stále nepredstavil sériovú verziu. Stať by sa tak malo už čoskoro.

A tak sa „musíme“ zatiaľ spoľahnúť na neoficiálne informácie z Nemecka, na ktoré upozornil aj portál Edison. Ohľadom výkonu sa spomína údaj 250 kW, ktorý má patriť verzii s pohonom oboch náprav. Tak ako v prípade koncepčného modelu, aj „sériovka“ má disponovať dvoma variantmi batérie, ale s nižšími kapacita.

Základná batéria s kapacitou 60 kWh má zabezpečiť dojazd okolo 300 km. Väčšia batéria má ponúknuť kapacitu 100 kWh a dojazd okolo 500 km. Zrejme podľa testovacieho cyklu WLTP. Čo sa týka rozmerov, verzie „mikrobus“ a zrejme aj Cargo, čo je dodávka, by mali byť kratšie ako koncept – 4,70 m.

Toto pritom nebudú jediné verzie elektromobilu Volkswagen ID. Buzz. Nemecká automobilka totiž nedávno uviedla, že chystá aj verziu „California„, čo bude model prispôsobený na kempovanie, pričom sa špekuluje, že táto verzia bude mať rozmery podobné konceptu. Model California je však podľa aktuálnych informácií od hovorcu značky ešte len v procese plánovania, takže si naň počkáme. Na trh má prísť totiž najskôr v roku 2025.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW zrýchľuje nabíjanie niektorých elektromobilov a chystá obojsmerné nabíjanie či nové nabíjačky
Multifunkčný modulárny elektromobil XBUS s cenou od 17 500 € sa chystá do výroby
VW Group zvyšuje investície do elektromobility. A oznámil aj nové e-modely

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

    • VW vyrába pre zákazníkov, s nimi komunikuje cez predajné centrá, robí si prieskumy a zrejme si takéto auto trhy žiadajú. Keby ho mali hneď k dispozícii, pri súčasných dodacích lehotách 6 – 9 – 12 mesiacov by ho ľudia rozchytali.

  1. Ideálne krepovacie auto v kombinácii so solárnou strechou. Oproti konkurencii má mať priamo z výroby integráciu soláru na pohonnú batériu, bez zbytočných medzičlánkov. Vid pokusy s Nissanom Leaf.

Pridajte komentár